Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Metafizik Uzmanı Hakan Erkan’dan Deprem Bölgesine Destek

Metafizik Uzmanı Hakan Erkan’dan Deprem Bölgesine Destek

admin admin - - 3 dk okuma süresi
51 0

Metafizik Uzmanı Hakan Erkan’dan Deprem Bölgesine Destek

Tüm Türkiye Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrası tek yürek oldu. Metafizik Uzmanı Hakan Erkan da bölgeye destek gönderen isimler arasında yer aldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 4.17’de 7,7; Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğünde deprem olurken, Gaziantep’te de büyüklükleri 6,4 ile 6,5 olan iki deprem meydana gelmişti. Öte yandan AFAD’ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre 04.26’da Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde 6,4 büyüklüğünde ve saat 04.36’da Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 6,5 büyüklüğündeki deprem, 9,77 kilometre derinlikte oldu.

Yürekleri parçalayan deprem felaketi sonrası tek yürek olan Türkiye, bölgeye desteklerini iletmeye devam ediyor. Metafizik Uzmanı Hakan Erkan da bölgeye destek gönderen isimler arasında yer aldı. Çocuk bezi, kadın pedi ve battaniye gönderimi yapan Erkan, elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ise düzenlediği basın toplantısında, ayni yardımların ve arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki havalimanlarına nakliyesine yönelik çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü belirtti. Fuat Oktay, barınma konusuyla ilgili çadır, yatak, yastık, çarşaf seti, battaniye, mutfak seti gibi ihtiyaçların da hızlı şekilde bölgeye sevk edildiğini aktardı. Depremin ardından eğitime bir hafta ara verildiğini hatırlatan Oktay, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumların barınma merkezi olarak kullanılacağını; üniversiteler dahil edildiğinde 284 bin 519 kişinin bu kapsamda yurtlar, pansiyonlar ve öğretmenevlerine yerleştirildiğini bildirdi. Oktay, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar, spor salonları ve gençlik merkezlerinde de 52 bin 354 kişinin bulunduğunu ifade ederek, “Toplam 338 bin vatandaşımız yurtlara, üniversitelere ve Milli Eğitim’e halihazırda yerleştirilmiş durumda.” bilgisini verdi. Türk Kızılay başkanlığındaki beslenme grubu ile AFAD başkanlıklarının tüm illerde ve ilçelerde beslenme faaliyetleri yürüttüğünü aktaran Oktay, Milli Eğitim Bakanlığının da yurtlarda barınanların beslenme ihtiyacını karşıladığını anlattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir