14 Temmuz 2022 petrol fiyatları

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında düşüş görülüyor. Brent petrolün varil fiyatı 100 doların hemen altında seyrediyor. Küresel piyasalarda, ABD’de dün açıklanan enflasyon verilerinin ABD Merkez Bankasını (Fed) daha da şahinleştireceği ve ülkenin resesyona gireceği endişesiyle petrol fiyatlarındaki karışık seyir devam ediyor. İlgili Haber Eren Ardıç hakkında müzik severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Başarılı […]

 14 Temmuz 2022 petrol fiyatları

14.07.2022 - 12:35

Güncelleme : 14.07.2022 - 12:35

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında düşüş görülüyor.

Brent petrolün varil fiyatı 100 doların hemen altında seyrediyor.

Küresel piyasalarda, ABD’de dün açıklanan enflasyon verilerinin ABD Merkez Bankasını (Fed) daha da şahinleştireceği ve ülkenin resesyona gireceği endişesiyle petrol fiyatlarındaki karışık seyir devam ediyor.

Dün açıklanan verilere göre ABD’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık yüzde 1,3 ve yıllık yüzde 9,1 artarak beklentileri oldukça geride bırakırken, Fed’in enflasyonu kontrol altına almak amacıyla sıkılaştırıcı politikalarında daha da şahinleşebileceği endişesi risk algısını artırıyor.

Öte yandan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vaka sayıları bölge genelinde risk iştahını törpülemeyi sürdürürken, Çin bazı şehirlerde kısıtlamaları artırmaya devam ediyor.

Yatırımcılar, ABD’de büyük bir faiz artırımı sonrasında enflasyonda yavaşlama ve ham petrol talebinde azalma bekliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın