KDV geldi! Yeni fiyatlar nasıl olacak?

Uzun zamandır konuşulan Steam’e KDV’nin geleceği söylentisi sonunda doğru çıktı. Geride bıraktığımız hafta sonundan itibaren Steam hesaplarına girerek oyun almak isteyen oyun severler, fiyat bölümünde %18 KDV ibaresiyle karşılaştı. Her ne kadar şimdilik oyunun KDV’li fiyatı ile KDV’siz fiyatı arasında bir fark olmasa da, bu geçici bir durum olabilir. Yani şu an için Steam’deki oyunların […]

 KDV geldi! Yeni fiyatlar nasıl olacak?

20.02.2018 - 15:06

Güncelleme : 17.02.2019 - 3:49

Uzun zamandır konuşulan Steam’e KDV’nin geleceği söylentisi sonunda doğru çıktı. Geride bıraktığımız hafta sonundan itibaren Steam hesaplarına girerek oyun almak isteyen oyun severler, fiyat bölümünde %18 KDV ibaresiyle karşılaştı.

Her ne kadar şimdilik oyunun KDV’li fiyatı ile KDV’siz fiyatı arasında bir fark olmasa da, bu geçici bir durum olabilir. Yani şu an için Steam’deki oyunların %18 KDV’li fiyatlarında herhangi bir fark oluşmuyor.

Şu an için 50-TL’lik bir oyun satın aldığınızda, %18 KDV dahil fiyatı yine 50-TL oluyor. Ancak bu durumun sebebinin ne olduğu veya ne zamana kadar bu şekilde devam edeceği hakkında henüz yapılmış resmi bir açıklama yok.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın