Genital Siğil Tedavisi Neden Önemlidir?

Genital Siğil Tedavisi Neden Önemlidir? Genital siğiller, insan papilloma virüsünün (HPV) neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygın olan bu rahatsızlık cinsel ilişki sırasında bir kişiden diğerine daha kolay geçerler. Genital siğil tedavisi, bu soruna neden olan HPV tipine bağlıdır. Bazı türleri genital siğillere, bazıları ise rahim ağzı kanserine […]

 Genital Siğil Tedavisi Neden Önemlidir?

27.08.2022 - 7:29

Güncelleme : 27.08.2022 - 7:30

Genital Siğil Tedavisi Neden Önemlidir?

Genital siğiller, insan papilloma virüsünün (HPV) neden olduğu cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur. Hem erkeklerde hem de kadınlarda yaygın olan bu rahatsızlık cinsel ilişki sırasında bir kişiden diğerine daha kolay geçerler. Genital siğil tedavisi, bu soruna neden olan HPV tipine bağlıdır. Bazı türleri genital siğillere, bazıları ise rahim ağzı kanserine ve genital kanserlere neden olabilir. Dolayısıyla genital siğillerin tedavisi de duruma göre değişiklik göstermektedir.

Şayet senital siğilleriniz olabileceğini düşünüyorsanız, onları kendiniz tedavi etmeye çalışmamalısınız. Bu, tehlikeli olabilecek enfeksiyonun daha fazla yayılmasına neden olabilir. Bunun yerine, tedavi seçenekleri ve tavsiyeler için doktorunuza görünmekte fayda vardır. Unutmamak gerekir ki günümüz koşullarında genital siğil tedavisi gündeme geldiği zaman karşımıza pek çok farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Dolayısıyla bu tarz sorunların pratik bir şekilde üstesinden gelmek mümkün olmaktadır.

Erkeklerde Genital Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Genital siğiller, belirli insan papilloma virüsü (HPV) suşları ile enfeksiyonun bir sonucu olarak cinsel organlarda veya anüste (altta) görülen küçük şişliklerdir. Virüs, vücuda sahip biriyle cinsel temas sırasında derideki küçük çatlaklardan girer. Erkeklerde genital siğiller sık rastlanılan bir durumdur. Günümüz itibariyle erkeklerde genital siğil tedavisi gündeme geldiği zaman karşımıza birden fazla seçeneğin çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Genellikle, genital siğiller hiçbir tedavi olmaksızın iki yıl içinde kendi kendine iyileşir. Bununla birlikte, aynı HPV türüne yeniden maruz kalırsanız veya gelecekte başka bir tür cinsel organlarınızı veya anüsünüzü enfekte ederse yeniden ortaya çıkabilirler. Dolayısıyla genital siğillerin bir an önce tedavi edilmesi şarttır. Erkeklerde genital siğil tedavisi konusunda alanında uzman olanlara göründüğünüzde bu sorundan pratik bir şekilde kurtulmanız da mümkün olacaktır.

HPV Testi Fiyatları Ne Kadardır?

HPV testi fiyatı klinikten kliniğe göre değişiklik göstermekle birlikte bu testin insan sağlığı açısından kritik bir etkiye sahip olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada HPV testi fiyatı hakkında detaylı bir araştırma sürecine dahil olursanız, bu testi daha uygun fiyatlı bir şekilde yaptırmanız da mümkün olacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında unutmamak gerekir ki HPV testi erken kanser teşhisi açısında kritik bir etkiye sahiptir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın