Meteoroloji’den açıklama

İstanbul’da zaman zaman etki gösteren kar yağışı, etkisini göstermeye aralıklı olarak devam etti. Yılbaşına sayılı günler kala yağışların devam edip etmeyeceği ise merak edilen konuların başında geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 – 29 Aralık arası yaptığı tahminlerinde, “Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği, ancak Cuma gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak artacağı tahmin ediliyor.” […]

 Meteoroloji’den açıklama

22.12.2021 - 18:39

Güncelleme : 22.12.2021 - 18:39

İstanbul’da zaman zaman etki gösteren kar yağışı, etkisini göstermeye aralıklı olarak devam etti. Yılbaşına sayılı günler kala yağışların devam edip etmeyeceği ise merak edilen konuların başında geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 23 – 29 Aralık arası yaptığı tahminlerinde, “Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği, ancak Cuma gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak artacağı tahmin ediliyor.” ifadelerine yer verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’niün son dakik olarak yayımladığı 5 günlük hava durumu tahminlerinde İstanbul’da kar yağışı gözükmüyor. Ancak hava sıcaklıklıklarınınn 0 dereceye düşmesi bekleniyor. Marmara’da Kocaeli ve Yalova’da ise kar etkisini gösterecek. İstanbul’da beklenen en yüksek hava sıcaklığı ise 4 derece.

Kastamonu’nun Küre ve İnebolu ilçelerinde yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi. İnebolu Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemizdeki kar yağışı ve olumsuz hava nedeniyle 23 Aralık Perşembe günü lise ve yaygın eğitim kurumları hariç tüm okullarımızda eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir” denildi.

Kağızman’da yoğun hava muhalefeti nedeniyle bugün okullar tatil edildi. Kar ve tipiden dolayı Kağızman ilçesinde 10 köy yolu ise ulaşıma kapalı bulunuyor.

Ardahan’ın Posof ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 48 köy yolu ulaşıma kapandı, eğitime 1 gün ara verildi. İlçede dün başlayan Kar Yağışı bugün de tipi şeklinde etkisini sürdürdü. İlçe merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreye kadar ulaşırken, belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. İlçeye bağlı 48 köy yolu da ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekipleri, yolları açmak için çalışma başlattı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın