Almanya Başbakanı Scholz’dan açıklama

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 2021 yılının son kabine toplantısında Covid-19’un Omicron mutasyonunu ve salgının seyrine göre alınacak tedbirleri ele aldı. Olaf Scholz adına toplantıya dair açıklamalarda bulunan Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Scholz’un 7 Ocak’ta eyalet başbakanlarıyla gerçekleştireceği corona virüsü toplantısına kadar halkın yüzde 80’inin aşılanmış olmasını istediğini duyurdu. Hebestreit, “Başbakan Olaf Scholz, salgının seyrine […]

 Almanya Başbakanı Scholz’dan açıklama

22.12.2021 - 18:41

Güncelleme : 22.12.2021 - 18:41

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, 2021 yılının son kabine toplantısında Covid-19’un Omicron mutasyonunu ve salgının seyrine göre alınacak tedbirleri ele aldı.

Olaf Scholz adına toplantıya dair açıklamalarda bulunan Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Scholz’un 7 Ocak’ta eyalet başbakanlarıyla gerçekleştireceği corona virüsü toplantısına kadar halkın yüzde 80’inin aşılanmış olmasını istediğini duyurdu.

Hebestreit, “Başbakan Olaf Scholz, salgının seyrine göre yeni önlemlerin alınacağını ve sokağa çıkma kısıtlamasının da uygulamalar arasında olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

83 milyondan fazla nüfuslu Almanya’da halkın yaklaşık yüzde 70.4’ü corona virüsü karşı tamamen aşılanırken, yüzde 32.6’sı ise hatırlatma dozu olarak bilinen 3. dozu yaptırdı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın