Deniz Kuvvetleri’ne 3 İHA

Yerli ve milli imkanlarla üretilen insansız hava araçlarının (İHA) üretim ve geliştirme çalışmaları devam ederken testlerini tamamlayan araçlar, belli kurumlara teslim ediliyor. Üstün teknoloji ürünü araçlarla donatılan kurumlardan biri de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı oldu. Komutanlığa 2 adet ANKA-S ve 1 adet AKSUNGUR teslim edildi. İlgili Haber Eren Ardıç hakkında müzik severler tarafından bir çok sorunun […]

 Deniz Kuvvetleri’ne 3 İHA

24.03.2022 - 12:40

Güncelleme : 24.03.2022 - 12:40

Yerli ve milli imkanlarla üretilen insansız hava araçlarının (İHA) üretim ve geliştirme çalışmaları devam ederken testlerini tamamlayan araçlar, belli kurumlara teslim ediliyor.

Üstün teknoloji ürünü araçlarla donatılan kurumlardan biri de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı oldu.

Komutanlığa 2 adet ANKA-S ve 1 adet AKSUNGUR teslim edildi.

Konuya ilişkin açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi.

Bakanlık Twitter hesabından teslim töreninden fotoğraflarla birlikte, “Deniz Kuvvetlerimiz bünyesinde görev yapacak olan 2 adet ANKA-S ve 1 adet AKSUNGUR İHA envantere alındı. Deniz Kuvvetlerimize hayırlı olsun.” paylaşımında bulundu.

Envantere giren 3 İHA, Deniz Kuvvetleri’nin Mavi Vatan’daki çalışmalarına büyük destek sağlayacak.

Yasa dışı göçün önlenmesinde kıyı güvenliğinde büyük fark yaratacak olan İHA’lar, Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki sondaj çalışmalarında Türk sondaj gemilerinin güvenliğinde önemli rol oynayacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın