Dar Veya Geniş Kapsamlı Tez Düzenleme Hizmetleri

Yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim alan üniversite öğrencilerinin tez çalışmaları için sıklıkla talep ettiği tez düzenleme hizmetleri, farklı kategorilerde verilebilmektedir. Sadece tez çalışmaları için değil makale, ödev ve proje gibi noktalarda da gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları, öncelikli olarak dar veya geniş kapsamlı şekilde ya da sadece belirli noktalar üzerinde talep edilebilen hizmetlerdir. Bugün bir öğrenci […]

 Dar Veya Geniş Kapsamlı Tez Düzenleme Hizmetleri

09.05.2020 - 20:57

Güncelleme : 09.05.2020 - 20:57

Yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim alan üniversite öğrencilerinin tez çalışmaları için sıklıkla talep ettiği tez düzenleme hizmetleri, farklı kategorilerde verilebilmektedir. Sadece tez çalışmaları için değil makale, ödev ve proje gibi noktalarda da gerçekleştirilen düzenleme çalışmaları, öncelikli olarak dar veya geniş kapsamlı şekilde ya da sadece belirli noktalar üzerinde talep edilebilen hizmetlerdir.

Bugün bir öğrenci tarafından talep edilebilecek tez düzenleme hizmetleri temel noktalar olarak içindekiler listesi oluşturma veya kaynakça düzenleme gibi noktalarda talep edilebilir. Dar kapsamlı bir çalışma düzenlenmesi açısından paragraf düzenlemesi yapılması, kapak düzenlemesi, tabloların düzenlenmesi veya eklerin uygun bir şekilde gösterilmesi akla gelebilir. Geniş kapsamlı bir düzenleme ise A’dan Z’ye akla gelebilecek her noktayı içine alarak tamamen tezin basıma hazır hale getirilmesini sağlar.

Düzenleme çalışması gerçekleştirilmiş bir tez, artık basıma hazır hale gelecek bir yapıya sahip olacaktır. Ancak unutulmaması gereken önemli bir nokta olarak bazı çalışmalarda tez formatlama işlemi yapılması da gerekebilir. Formatlama çalışması ise enstitü tarafından sunulan yazım kılavuzuna uygun bir şekilde çalışmanın sonlandırılmasıdır.

Tez Formatlama Çalışmasının İçeriği Nedir?

Düzenleme çalışması tamamlanmış ve artık tez formatlama çalışması gerçekleştirilmesi gereken bir projede ise yazım kılavuzuna uygun standartlar elde edilir. Yani çalışmanın kılavuzda belirtilmiş şekilde sayfa boşlukları, kenar boşlukları, yazı fontu, karakter boyutları gibi noktalarda formatlanması ve istenilen standartlara ulaştırılması akla gelebilir.

Düzenleme ve formatlama çalışmaları tamamlandıktan sonra artık hazırlanmış ve basımı gerçekleştirilmiş proje enstitüye teslim edilebilir. Teslim edilen çalışma için enstitü tarafından belirlenen tarihte tez savunmasını gerçekleştirilmesi gerekir. Savunma gerçekleştirilmesi açısından da her öğrencinin profesyonel şekilde hazırlanmış bir tez sunumu olmalıdır. Normal koşullarda sunum akademik danışmanlar ile birlikte hazırlanır ve yaklaşık 1 saate kadar bir sürede görsel olarak jüriye anlatılacak envanterler elde edilir.

Hem teknik hem de bilgiye dayalı bir çalışma olacak olan tez sunumu için mutlaka kullanılacak sunum programlarına hakim olmak ve olabildiğince net bir anlatı elde etmek önemlidir. Her ne kadar akademik eğitmenlerden katkı alınsa da profesyonel bir sonuç elde etmek için Tez Düzenleme Merkezi firması üzerinden de profesyonel destek hizmetleri alınabilir. Bu sayede jüri üyelerinin sunum boyunca sıkılmaması ve iyi bir sonuç elde ederek savunmada başarılı olunabilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın