Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İtalya’nın Milano Kentinde Gece İçki Satışı Yasaklandı

İtalya’nın Milano Kentinde Gece İçki Satışı Yasaklandı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
47 0

Milano Belediyesi, Gece Hayatını Düzenlemek İçin Yeni Karar Aldı

İtalya’nın popüler şehirlerinden Milano’da, belediye yönetimi gece hayatını düzenlemek adına önemli bir adım attı. Belediye Başkanı Giuseppe Sala’nın imzasını taşıyan kararla, şehirdeki gece saatlerinde cam ve teneke ambalaj içerisinde içki satışı yaklaşık bir ay boyunca yasaklandı.

Uygulama, Turistik Noktalarda Gece Saatlerinde Geçerli Olacak

1 Haziran’a kadar uygulanacak olan yeni düzenleme kapsamında, Duomo Meydanı, Barış Takı (Arco della Pace), Darsena, Navigli, Bicocca gibi 12 turistik bölgede gece saat 22.00 ile 05.00 arasında cam ve teneke ambalaj içerisinde içki veya meşrubat satışına izin verilmeyecek.

Cam Şişelerin Kırılmasının Önüne Geçmek Amaçlanıyor

Milano Belediyesi’nin aldığı bu kararın temel amacı, kent sakinlerini rahatsız eden gürültü ve potansiyel tehlikeleri en aza indirmek. Cam şişelerin kırılmasının yol açabileceği gürültü ve yaralanma risklerini azaltmak hedefleniyor.

Venedik’te de Benzer Kontrol Tedbirleri Alındı

Öte yandan, Venedik gibi İtalya’nın diğer turistik şehirlerinde de benzer önlemler alınıyor. Venedik’te günlük turist yoğunluğunu kontrol altına almak amacıyla günübirlik ziyaretçilerden belirli günlerde giriş ücreti alınması uygulaması başlatılmıştı.

İlgili Yazılar