Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Soylu’dan Fetö Sorusu KEmal Kılıçdaroğlu’na Geldi

Soylu’dan Fetö Sorusu KEmal Kılıçdaroğlu’na Geldi

admin admin - - 6 dk okuma süresi
35 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik, “FETÖ’nün hangi üst düzey yöneticisiyle bir araya geldin? Kimin iş yerinde? Kimin muayenehanesinde bir araya geldin? Orada ne konuştular? O cümlelerin içerisinde ‘Yurtta sulh, cihanda sulh” ifadeleri geçti mi? Geçmedi mi?” dedi.

Ülke TV’de Turgay Güler’in programına katılan Bakan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’nün hangi üst düzey yöneticisiyle bir araya geldin? Kimin iş yerinde? Kimin muayenehanesinde bir araya geldin? Orada ne konuştular? O cümlelerin içerisinde ‘Yurtta sulh, cihanda sulh” ifadeleri geçti mi? Geçmedi mi? Orada kendisinden Türkiye’nin önemli bir ilinin il başkanlığını FETÖ istedi mi? İstemedi mi? Aslında milletvekilliğini istediler. Yapmadılar. Daha sonra il başkanlığı istedi mi? Daha sonra o kişiyi il başkanı yapıp daha sonra milletvekilliği adaylığına koydu mu? Koymadı mı? O kişi şu anda milletvekili adayı. Bu ilişkiler nasıl devam ediyor? Soruyorum; Kılıçdaroğlu buna da cevap versin. Tarih veriyorum, Ekim 2013, saat 11’de. Kimin muayenehanesinde? FETÖ’nün önemli kişilerinden birisiyle bir araya gelip konuşmaların içeriğinde “Yurtta sulh, cihanda sulh” cümlesi kullanıldı mı? Kullanılmadı mı?”

Bakan Soylu, terör örgütü PKK’nın hendek olaylarında camilere, kütüphanelere, spor salonlarına saldırıp her yeri yakıp yıktığını, insanların psikolojisini bozduğunu belirtti.

Olayların sorumlusunun Selahattin Demirtaş olduğunu söyleyen Soylu, şöyle konuştu:

“Eline saz verilen Demirtaş’ın hapse girmesinde milletimizin önemli derecede tasdiki olmuştur. 6-7 Ekim olaylarını da tahrik eden odur. Muharrem İnce PKK’nın bir elemanını legalleştirmeye çalışıyor. Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne gelen koskoca Cumhuriyet Halk Partisi’ni arkasına alıyor ve bu mücadelenin tamamını getirip Demirtaş’a yaslıyor. Bu benim gördüğüm Türk siyasi hayatındaki en tehlikeli oyundur. (Demirtaş’ın başkan yardımcılığı iddiası) Ben yakışacağını düşünüyorum. Metin Temel Paşa’nın apoletini söken elbetteki Demirtaş’ı da başkan yardımcısı yapar. Terör örgütü meşruiyet arar, kendisine legal alan arayıp kendi terör hadisesini genişletmeye çalışır. Terör örgütüne diz çöktürdüğümüz bir dönemde Muharrem İnce, çalan imdat ziline yetişiyor. Zaten uzun zamandan beri Adalet Yürüyüşü de dahil olmak üzere Kemal Kılıçdaroğlu’nun da böyle bir ilişkisi söz konusu. Muharrem İnce oyuna girdiğinde yaptığı ilk iş Demirtaş’ı teskin etmek oldu. Bu çok tehlikeli ve kirli bir oyundur. Bu bir projedir. Temel Karamollaoğlu’nun Demirtaş ile ne ilgisi olur? Hayatında ne kesişmesi var? Meral Akşener de. Allah Devlet Bahçeli’den razı olsun. Çabuk deşifre edip gereğini yerine getirmiş. Demirtaş’la birlikte kurulan oyun bu topraklarda kurulmuş bir oyun değil.”

Soylu, muhalefetin, “Demirtaş çıksın, Metin Temel Paşa’nın apoletleri sökülsün ve Kandil’e operasyona ne gerek var” söylemlerinin en çok PKK’nın işine yaradığını ifade etti.

Geçmiş seçimlerde CHP’ye oy vermiş olup da bu seçimlerde HDP’ye oy verecek yüzde 1.5-2’lik kesimin bulunduğunu öne süren Soylu, “Bir de İstanbul’da siyasal Kürtçü iş adamları var. CHP’liler için söylüyorum; tarihi ve büyük bir günah işliyorlar. Türk siyasi tarihinde bu kadar büyük bir günah işlenmemiştir. HDP’ye başarı getirebilmek için, PKK’yı şımartmak ve meşru alanda gayri meşru eylemler yaptırabilmek için… HDP’nin bir grubu yoktur. Onların hepsi PKK’nın elinde olan oyuncaklar vardır. Onların hiçbirinin söyleyebilecek hiçbir sözleri de yoktur. Bütün bunlara sahip çıkan CHP’dir. Kendi stepnelerine Karamollaoğlu ve Akşener’i de almışlardır. Bu olay sadece PKK’yı değil DHKP-C’yi de Türkiye’nin karşı karşıya olduğu diğer terör örgütlerini de şımartır.” değerlendirmesinde bulundu.

Suruç’ta AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve beraberindekilere yönelik saldırıya da değinen Soylu, şöyle devam etti:

“Diyarbakır Barosu, Ticaret ve Sanayi Odası ve bazı STK’lar iki gün önce ‘İbrahim Halil Yıldız ve diğer aileyi barıştırmaya gidiyoruz’ dedi. Sözde mahkemeler vardı biliyorsunuz. Kendilerini o pozisyona sokuyorlar. Diyarbakır Barosu’nun PKK müzahiri olduğu, devletin yaptığı her şeye PKK diliyle cevap verdiğini herkes bilir. İsminin baro olması şu olması bu olması önemli değil, bunlar terör örgütünün legal kollarıdır. Bana çağrıda bulunmuşlar ‘Gereğini yapın’ diye. Gereğini yapacağız. Nasıl milletvekillerinin terör örgütüne yardım ve yataklık yapmaları sebebiyle haklarında gereğini yapmışsak onların da gereğini yapacağız. Bütün enstrümanlarıyla bu konuya abanıyorlar. Ayrıca Türkiye’de, özellikle Doğu ve Güneydoğu’da bir baskı oluşturmaya çalışıyorlar.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir