Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Krize kesin ABD ekonomisi girecek

Krize kesin ABD ekonomisi girecek

admin admin - - 2 dk okuma süresi
19 0

Microsof’tun kurucusu milyarder işadamı Bill Gates, ABD’yi yakın zamanda bir ekonomik krizin beklediğini söyledi.
Gates, sosyal paylaşım sitesi Redditte katıldığı bana istediğini sor etkinliğinde, ABD’nin bir kez daha büyük bir ekonomik kriz yaşayıp yaşamayacağı sorusuna, Evet. Ne zaman olacağını bilemiyorum ama bu kesinlikle olacak dedi.

2007 2008 yıllarında patlayan kriz önce yalnız ABD mortgage piyasasını etkilemiş, daha sonra bir büyük durgunluğa dönüşmüştü. Küresel piyasalarda yıllarca etkisi hissedilen kriz, ekonomistlere göre Büyük Buhrandan bu yana görülmüş en büyük ekonomik kriz olarak tanımlandı.

Gates, olası bir krize hazırlıklı olmamız gerektiğini söylerken, ekonomik gerileme dönemlerinden geri dönme konusunda insanlığın başarılı olduğunu ekledi.

Çalkantılı bir dönem öngörmeme rağmen, yenilik ve kapitalizmin durumu, insanlar için, her yerde düzelteceğine inanıyorum dedi.

Ocak ayından TIME dergisinde iyimser bir makalesi yayınlanan makalesinde, ABDnin gençleri, ebeveynlerinden daha iyi bir ekonomik durumda olacaklar diyen Warren Buffeta atıfta bulunan Gates, Warren (Buffet) daha önce bu konudan bahsetmişti ve O bu konuya benden çok daha hakim dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir