Rusya’da Üniversite Okumanın Avantajları

Rusya’da Üniversite Okumanın Avantajları Rusya, yurtdışında yükseköğretime öncelik veren ülkelerden biridir. 17 milyon kilometrekarelik yüzölçümüyle dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, 9 farklı zaman dilimine yayılıyor. Moskova devlet üniversitesi okumak için birçok ülkeden üniversite öğrencilerinin ilk tercihi. Çünkü Rusya’da; Edebiyat, sanat, tarih ve dil çalışmaları gibi çeşitli disiplinlerde dünya standartlarında bir eğitim almak mümkündür.  Rusya’da […]

 Rusya’da Üniversite Okumanın Avantajları

11.09.2022 - 19:29

Güncelleme : 11.09.2022 - 19:30

Rusya’da Üniversite Okumanın Avantajları

Rusya, yurtdışında yükseköğretime öncelik veren ülkelerden biridir. 17 milyon kilometrekarelik yüzölçümüyle dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya, 9 farklı zaman dilimine yayılıyor. Moskova devlet üniversitesi okumak için birçok ülkeden üniversite öğrencilerinin ilk tercihi. Çünkü Rusya’da; Edebiyat, sanat, tarih ve dil çalışmaları gibi çeşitli disiplinlerde dünya standartlarında bir eğitim almak mümkündür.

 Rusya’da üniversite okumak iyi bir kariyer seçimidir. Bunun birkaç nedeni var! Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, kültürel açıdan farklı bir ortamda yüksek kaliteli bir eğitim alabilirler. Kaliteli eğitimi, gelişmiş teknik altyapısı, sanatsal ve teknik başarıları ile tanınan Rusya,  teknik bir üniversitede okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihlerinden biridir. Ancak Rusya savunma, havacılık ve uzay ekosistemlerine önemli katkılarda bulunuyor. Rusya’da bir üniversitede okumak, birçok farklı ve ilginç konuyu incelemenizi sağlar. Sanat  için ideal bir destinasyon olan Rusya, tarihsel olarak edebiyat, bale, resim ve klasik müzik alanındaki başarılarıyla tanınır.

Rusya geleneksel olarak dünyanın en kaliteli yüksek öğretim sistemlerinden birine sahiptir.

 Rusya’da yüksek öğrenim kalitesine göre oldukça ucuzdur. Rusya’daki üniversite eğitimi yılda 2 ila 8,000 dolar arasında değişmektedir.

 Rusya’da yüksek öğrenim ve yaşam maliyeti Avrupa ülkelerine göre oldukça uygun.

 Rusya’da 200’den fazla üniversitenin eşdeğerleri var; Bunlardan 14 tanesinde geçiş yapılabilmektedir.

 Rusya’da bir üniversiteye gitmek için lise diploması yeterlidir; Üniversiteye giriş sınavı gerekmez.

 Rusya’ya üniversite eğitimi için gelen öğrencilerin de çalışma izni almaları gerekmektedir.

 Rusya’daki birçok üniversite programı çift derece sunmaktadır.

 Türkiye ile Rusya arasında ekonomi, siyaset ve turizm alanlarındaki işbirliği, Rusya’da iş aramak için büyük fırsatlar sunuyor.

 Rusya’da 800 üniversite var, aralarında dünyanın en iyi üniversiteleri var.

 Rusya’nın nüfusu 160’tan fazla etnik grubu içermektedir. Bu gruplar 100’den fazla dil konuşuyor.

 Ülkede Rusça dışındaki diğer ortak diller Tatarca ve Ukraynacadır.

 Rusya’da okuma yazma oranı %98’dir.

 Rusya, Moskova ve St. Petersburg’da yer almaktadır.

 Rusça, dünyada en çok konuşulan 6. dildir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim – Beyoğlu / İstanbul Tel: 0(212) 244 66 00

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın