ABD’de ceset skandalı

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Gardena Memorial Hastanesi’nde eski bir güvenlik görevlisi, çürüyen cesetlerle dolu arızalı bir dondurucuyu temizlemesi emredildikten sonra eski işverenine dayanılmaz çalışma koşulları nedeniyle dava açtı. İsminin açıklanmasını istemeyen adam duygusal travma ve olumsuz sağlık sonuçları için tazminat istiyor. Güvenlik görevlisi yaptığı açıklamada “Hemşirelik bölümündeki biri bu cesetlere dokunma konusunda rahat değilse, ben bu […]

 ABD’de ceset skandalı

12.01.2022 - 14:59

Güncelleme : 12.01.2022 - 14:59

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Gardena Memorial Hastanesi’nde eski bir güvenlik görevlisi, çürüyen cesetlerle dolu arızalı bir dondurucuyu temizlemesi emredildikten sonra eski işverenine dayanılmaz çalışma koşulları nedeniyle dava açtı. İsminin açıklanmasını istemeyen adam duygusal travma ve olumsuz sağlık sonuçları için tazminat istiyor.

Güvenlik görevlisi yaptığı açıklamada “Hemşirelik bölümündeki biri bu cesetlere dokunma konusunda rahat değilse, ben bu cesetlere dokunurken nasıl güvende hissedeceğim. Üstelik buradaki cesetler çürüdükleri için artık cansız bedenler olmaktan çıkıp adeta birer kan çuvalına döndü. Cesetleri taşırken defalarca kez patladı ve kopmuş uzuvlar ortalığa saçıldı” dedi.

Gardena Memorial Hastanesi CBSLA’ya yaptığı açıklamada, hastane morgunun aşırı kalabalık ile mücadele ettiğini ve geçici soğutma üniteleri elde etmek için çalıştıklarını belirtti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın