Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kent alarmda! Günlük vaka sayıları artıyor

Kent alarmda! Günlük vaka sayıları artıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
27 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 50 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsü ile mücadele devam ediyor. Normalleşme sürecinin ardından Aydın’da da sıkı tedbirler alınmaya devam ederken, pozitif vaka sayılarında artış yaşandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, illere göre haftalık corona virüsü vaka sayıları tablosunda il genelinde pozitif vakalarda bu hafta ciddi artış yaşandığı görüldü. Vaka sayısı en düşük iller arasında yer alan Aydın’da geçtiğimiz hafta yüzde 34 oranında artış yaşayarak yüz binde 16,05 olan vaka sayısı bu hafta da yüzde 74 oranında ciddi artış yaşayarak yüz binde 28,06 olarak gerçekleşti.

“GÜNLÜK VAKA SAYISI 44’E YÜKSELDİ”

Aydın Valiliği ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşların aşıya erişebilirliği konusunda da örnek çalışmalar yapılmaya devam ederken, Aydın hem pozitif vakalarda hem de aşılanma yüzdelerinde en iyi iller arasında yer almaya devam ediyor.

Haftalık vaka sayılarının açıklanmaya başlandığı ilk günlerden bu yana il genelinde alınan tedbirler etkisini göstermiş, günlük vaka sayısı 10’a kadar düşmüştü fakat ülke genelindeki normalleşme sürecinin ardından yaşanan artış Aydın’ı da etkiledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir