Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. AKP MYK sonrası Ömer Çelik’ten açıklama: Konuşacağımız pek çok konu var

AKP MYK sonrası Ömer Çelik’ten açıklama: Konuşacağımız pek çok konu var

admin admin - - 3 dk okuma süresi
18 0

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı devam ederken toplantının gündemine ilişkin açıklamada bulundu. Diyarbakır ziyaretinin son derece verimli geçtiğini söyleyen Çelik, ”Diyarbakır anneleri ile buluşmanın son derece tarihi bir buluşma olduğunu kaydetti. Çelik, ”Siyasetimiz açısından, vatandaşlarımızın etnik kültürel zenginlikleri yok sayan inkar politikalarına karşı olduğumuzu, inkar politikalarını ortadan kaldırmak için verdiğimiz mücadelenin gücünü Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarının birinci sınıf vatandaş muamelesi, tüm vatandaşlarının eşit muamele görmesi vurgusu son derece önemli. İnkar politikalarını göstererek terörü meşrulaştırmaya çalışanlara karşı tutumuzu sürdüreceğiz. Teröre ve inkar siyasetine güçlü bir şekilde karşı durarak hizmet siyasetini Türkiye’nin her bir noktasına ulaştırmayı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Bugün MYK’da iç dış siyasi olayların yanı sıra çevre konularının ele alındığı, çevre konusunun önemli gündem maddesini oluşturduğunu bildiren Çelik, ”İklim değişikliği ile mücadelede Türkiye Modeli hazırlığı var partimizin. Nasıl mücadele verilmesi gerektiği ile ilgili aynı zamanda doğanın kazanımlarının artmasına, kuvvetlendirilmesine her şeyin daha temiz güçlü insani hale getirilmesine dönük hazırlanan bilgiler içeriyor. Enerji konusu, endüstri konusu, ormancılık konusunda neler yaptığımız atılan adımlar, neler yapılacağı, çok kapsamlı bir şekilde MYK‘mız tarafından ele alındı “diye konuştu.

Çeşitli illerde gençlerle çevre konusunda gerçekleştirilecek buluşmaların artacağını söyleyen Çelik, “Çeşitli illerde gençlerle birlikte çevre konularını beraber tartıştığımız, çevre siyasetini beraber oluşturduğumuz şehir buluşmalarının sayısını arttıracağız Marmara Denizi müsilajında son beş gündür yüzeyde müsilaj görülmedi. Teyakkuz halimiz devam ediyor. 11 bin metreküpe yakın müsilaj temizlendi. Kötü görüntüyü önlemek yetmiyor. Dipteki temizliğin ortaya çıkması, bağlantıların temizlenmesi güçlü bir şekilde devam edecek” açıklamasında bulundu.

“KENDİ MİLLETİNE SİLAH ÇEKEN DAHA ALÇAK KİMSE YOKTUR”

15 Temmuz’un yıl dönümü dolayısıyla yurt içinde ve yurt dışında binlerce programın hazırlığının yapıldığını bildiren Çelik, ”Kendi milletine silah çekenden daha alçak kimse yoktur. Cumhurbaşkanımız yarın anma törenine katılacak. 15 Temmuz müzesi açılışına katılacak, anıta çelenk bırakıp şehit aileleriyle bir araya gelecek. 5 bin kişilik vatandaş topluluğuna hitap edecek. Bu direnişe katılan vatandaşlarımıza bir hitap gerçekleştirecek. 3 bin üzerinde yurt içi yurt dışında program yapılmak üzere İletişim Başkanlığımız tarafından koordine ediliyor.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir