Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. TürkTraktör İstanbul’da Ar-Ge Tasarım ve İnovasyon Ofisi açtı

TürkTraktör İstanbul’da Ar-Ge Tasarım ve İnovasyon Ofisi açtı

admin admin - - 5 dk okuma süresi
38 0

Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak İstanbul’da da Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi açtı

17 Mart 2018 – Türkiye’de sektörünün ilk Ar-Ge merkezine sahip olan TürkTraktör, merkezin kurulduğu 2009 yılından bu güne Ar-Ge yatırımlarına 230 milyon TL’den fazla kaynak ayırdı. TürkTraktör, 2009’dan bu yana sayısız yenilikçi ürün ve proje geliştirdiği Ankara’daki Ar-Ge Merkezi’ne ek olarak İstanbul’da da yeni bir Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi’ni hayata geçirdi.

İstanbul’daki yeni ofisin faaliyete başlamasıyla birlikte açıklamalarda bulunan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, gerek yerel gerekse de global rekabette öne çıkmanın yolunun Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarından geçtiğine dikkat çekerek “Tarım ve otomotiv sektöründe gerçekleşen değişim hem kendi süreçlerimize hem de müşterilerimize yansıtılması için Ar-Ge ve inovasyonun rolünü çok önemsiyoruz. Bu noktadan hareketle çitçilerimizin hayatında fark yaratacak yeni teknolojilerin öncüsü olmak için çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olma vizyonunu da benimsemiş bir şirket olarak Ar-Ge alanında yapılan tüm çalışmaları sadece markamızı değil, sektörü geliştirecek en önemli konu başlığı olarak görüyoruz. Bu nedenle de bu alandaki çalışmalarımızı geliştirmek adına Ar-Ge’ye yönelik yatırımlarımızı aralıksız şekilde sürdürüyoruz” dedi.

İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Ar-Ge Tasarım ve İnovasyon Ofisi’yle birlikte TürkTraktör’ün, stratejik ürün ve iş planı doğrultusunda inovasyon ve teknolojide daha da öteye gideceğini de söyleyen Marco Votta sözlerini şöyle tamamladı: “Ankara fabrikamızda bulunan Ar-Ge Merkezimizde bugün bir traktörün sıfırdan çiftçimizin her türlü ihtiyacına cevap verecek hale dönüşmesi için, tasarımında motoruna kadar geliştirilerek, test edilmekte. Tüm bunlara ek olarak; 2017 sonu itibarıyla 13’ü uluslararası olmak üzere, toplam 159 aktif patente ulaştık. İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisimizle büyüyen Ar-Ge yapımızı yeni ve farklı bir lokasyon ile destekleyerek; aynı zamanda otomotiv sektöründe özellikle tasarım alanında deneyimli daha fazla kişiye ulaşacağız ve Ar-Ge çalışmalarımızın çeşitliliğini de artırmış olacağız.”

İstanbul Çamlıca’da faaliyetlerine başlayan ve yapılacak olan yeni alımlarla birlikte yaklaşık 35 kişilik bir uzman ekip TürkTraktör İstanbul Ar-Ge, Tasarım ve İnovasyon Ofisi’nde yeni ürün geliştirme ve tasarım başta olmak üzere inovatif projeler üzerine çalışmalar yapacak.

Editöre Not:

Türk traktör pazarının lider üreticisi TürkTraktör 60 yılı aşkın deneyim ve uzmanlık ışığında faaliyetlerine devam etmektedir. Ar-Ge alanında eriştiği yetkinlikle de rakiplerinden önemli oranda ayrışmaktadır. Şirket, bu alandaki birikiminin bir sonucu olarak CNHI tarafından 1999’da Ar-Ge Merkezi olarak kabul edilmiş ve CNHI’nın uluslararası üretim ağında yeni görevler edinmiştir. TürkTraktör, 2009 yılında da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 5746 sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun çerçevesinde sektörünün ilk Ar-Ge Merkezi olarak tescil edilmiştir. Merkezde Türk mühendisler tarafından geliştirilen ürünler, hem iç hem de dış pazara sunulmaktadır. 2017 yılında, TürkTraktör Ar-Ge Merkezi’nde 22 aktif proje yürütülmüş olup 5 tanesi ise başarı ile tamamlanmıştır. 18 proje kapsamında, ürün geliştirme, emisyon mevzuatına uyum ve yeni teknolojilerin ürünlere adapte edilmesi çalışmaları yapılmıştır. Ayrıca, 4 tane TÜBİTAK destekli araştırma projesi yürütülmüştür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir