Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, geçtimiz günlerde yaptığı açıklamada Afrin Operasyonu’nun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söylemişti. Bu açıklama ‘Başbuğ CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olacak’ yorumlarına neden olsa da ismi geçen başka adaylar da var. Sabah gazetesinden Engin Ardıç ve Takvim gazetesinden Bülent Erandaç, CHP’deki olası cumhurbaşkanı adaylarını kaleme aldı. İlgili Haber Meteoroloji ‘den 11 […]

 Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?

18.02.2018 - 14:13

Güncelleme : 17.02.2019 - 3:51

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, geçtimiz günlerde yaptığı açıklamada Afrin Operasyonu’nun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söylemişti.

Bu açıklama ‘Başbuğ CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olacak’ yorumlarına neden olsa da ismi geçen başka adaylar da var.

Sabah gazetesinden Engin Ardıç ve Takvim gazetesinden Bülent Erandaç, CHP’deki olası cumhurbaşkanı adaylarını kaleme aldı.

İlhan Kesici ve Muharrem İnce’den sonra İlker Başbuğ isminin tekrar ısıtıldığını yazan Engin Ardıç, ‘Paşanın kazanma şansı yoktur. CHP’nin oy potansiyeli açısından da yoktur, mesleği açısından da yoktur. Daha açık konuşalım, paşanın Atatürkçülük’ten ‘başka bir numarası’ da yoktur. Politikacı değildir. ‘İcraat’ yapacak bir kişilik değildir.’ ifadesini kullandı.

CHP’deki olası cumhurbaşkanı adayları için yeni isimler veren ise Bülent Erandaç oldu. Erandaç, şimdiye kadar olası aday haberlerinde olmayan iki işadamı-işkadının olduğunu yazdı: Erandaç’a göre o isimlerden birisi B, diğeri G.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın