Marka Tasarımı

Marka Tasarımı Marka tasarımı, işletmelerin tüketicilerin zihinlerinde bir değere sahip olabilmesi ve bu sayede kendisini ön plana çıkarabilmesi adına oldukça önemlidir. Özellikle insanların zihninde olumlu, güvenilir ve prestijli bir algı oluşturmak ve bunu kendine has, özgün, iletişim dili kuvvetli, renkler ve tasarım ile yapmak, bir işletmenin marka imajını yükseltmesi ve marka değeri taşıyan bir işletme […]

 Marka Tasarımı

15.09.2022 - 9:14

Güncelleme : 21.09.2022 - 9:14

Marka Tasarımı

Marka tasarımı, işletmelerin tüketicilerin zihinlerinde bir değere sahip olabilmesi ve bu sayede kendisini ön plana çıkarabilmesi adına oldukça önemlidir. Özellikle insanların zihninde olumlu, güvenilir ve prestijli bir algı oluşturmak ve bunu kendine has, özgün, iletişim dili kuvvetli, renkler ve tasarım ile yapmak, bir işletmenin marka imajını yükseltmesi ve marka değeri taşıyan bir işletme haline gelebilmesi için en önemli adımlardan biridir.

İşletmelerin veyahut bireylerin kendisine özgü bir marka oluşturması ve bu marka imajını en etkili şekilde oluşturabilmesi adına, bizler gibi kaliteli ve işini layıkıyla en ince ayrıntısına kadar düşünerek ve uygulayarak gerçekleştiren bir marka tasarımı firmasından destek alması, onları bir adım daha ileriye taşıyabilmektedir.

Marka Tasarımı Unsurları

Marka tasarımı, çoğunluk tarafından yalnızca işletmelerin marka logolarının tasarlanması olarak bilinse de aslında oldukça derinlikli bir kavramdır ve birçok unsur marka tasarımı sürecinde önemli bir yer edinmektedir.

Bir işletmenin marka tasarımının bütünüyle mükemmelliğe kavuşabilmesi adına birazdan sayacak olduğumuz tüm bu unsurların oldukça dikkatli bir şekilde değerlendirilmesi, belirlenmesi ve hazırlanması gerekmektedir. İşletmelerin markalarını en iyi şekilde oluşturabilmesi ve insanlara yansıtabilmesi adına oldukça büyük öneme sahip olan marka tasarımı unsurları şöyledir;

  • Markanın Logosu
  • Markanın Özü
  • Markanın Karakteri
  • Markanın Sunumu
  • Markanın Sloganı

Brandenn olarak bizler, bir işletmenin markasının en iyi şekilde oluşturulabilmesi adına tüm bu unsurları dikkate alarak, işletmenin karakterine ve hedeflerine en uygun ve en kaliteli marka tasarımları ile hizmet veriyoruz.

Marka Konumlandırma Nedir?

Marka konumlandırma, bir işletmenin bulunduğu pazarda, sahip olduğu bu marka yapısı ile kendisini diğer rakiplerinden ayrıştırarak ve farklılaştırarak kişilerin yani tüketicilerin zihinlerinde özel ve önemli bir algı oluşturabilmesidir. Kısacası işletmelerin, kişilerin zihninde kendisi adına en doğru imajı oluşturtabilmesi ve bu sayede markanızın hedef kitleye ilk izlenimi oluşturarak aklında yer edinebilmesi adına yapılan faaliyetlerdir.

brandenn.com olarak bizler, işletmeniz veya bir birey olarak sizler için marka tasarımlarımız ile yeni bir marka imajı oluşturuyoruz ve bunu yaparken işletmenizin sahip olduğu değerleri ve karakterini en iyi şekilde görselliğe çeviriyoruz. En uygun fiyatlarla bu sektörde en başarılı firmalardan biri olarak sizlere markanız için gerekli olan tüm desteği uzman ekibimiz ile sağlıyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın