Antalya’daki orman yangınları kontrol altına alındı

Antalya’da Aksu ilçesinde Kundu arıtma tesisi yakınında ormanda yangın çıktı. İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangın bölgesine sevk edildi. Yapılan açıklamada, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının kontrol altına alındığı aktarıldı. İlgili Haber Bursa Haber: Güncel ve Doğru Bilgilerin Merkezi Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu kontrol […]

 Antalya’daki orman yangınları kontrol altına alındı

24.07.2022 - 15:29

Güncelleme : 24.07.2022 - 15:29

Antalya’da Aksu ilçesinde Kundu arıtma tesisi yakınında ormanda yangın çıktı.

İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangın bölgesine sevk edildi.

Yapılan açıklamada, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangının kontrol altına alındığı aktarıldı.

Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucu kontrol altına alınan yangında yaklaşık 1 hektarlık ormanlık alanda zarar oluştu.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde çıkan orman yangını, 2 saat süren çalışma ile kontrol altına alındı.

Yangına hem karadan hem de havadan müdahale edildi. Çevredekiler de ellerindeki tırmıklarla söndürme çalışmalarına destek verdi. Bu sırada bazı kişiler de itfaiye erleri ile orman işçilerine su taşıdı. Yoğun duman nedeniyle ekipler, zor anlar yaşadı. 6 arazöz, 2 su ikmal, 2 ilk müdahale, 3 helikopter, 4 uçak ve onlarca itfaiyenin müdahale ettiği yangın, 2 saatte kontrol altına alındı. 1 hektar alanın zarar gördüğü yangınında soğutma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın