Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’da Sahildeki Karavanlar Çekilerek Yediemin Otoparklarına Götürüldü

İstanbul’da Sahildeki Karavanlar Çekilerek Yediemin Otoparklarına Götürüldü

haber haber - - 2 dk okuma süresi
18 0

İBB ve Maltepe Belediyesi Ekipleri Karavanlara Müdahale Etti

İstanbul’un Maltepe sahilinde kamuya açık alanlarda uzun süre park halinde bulunan ve tebligat gönderilmesine rağmen kaldırılmayan karavanlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Maltepe Belediyesi ekiplerince çekilerek Yediemin Otoparkı’na götürüldü.

Uyarılar Sonuç Vermedi, Karavanlar Çekilerek Taşındı

İBB, sahil şeridinde park halinde olan karavanların çekilmesi için önceden ihbarda bulunmuş, ardından da Maltepe Belediyesi 5 Temmuz Cuma günü tebligatlar asarak uyarılarda bulunmuştu. Ancak uyarılara rağmen kaldırılmayan karavanlar, belediye ekiplerince çekilerek Yediemin Otoparklarına taşındı.

Karavan Sahiplerinden İtiraf ve Şikayetler

Karavan sahibi bir kişi, “İçinde yaşayanlar var yaşamayanlar var. 20 tane karavan varsa içlerinden birinde yaşayan var. Diğerlerinin hepsi işgalci. Benim gözümde de işgalci. Ben yaşıyorum. Bunlar bırakıyorlar senede bir kere geliyorlar, ayda 1 kere geliyorlar” açıklamasını yaptı.

Başka bir karavan sahibi ise, “Bizi zaten işgalci yaptılar sağ olsunlar. Ben de diyorum ki o zaman ücretli yapın parasını ödeyelim. Orhangazi Parkına gidelim diyoruz. Günlük 400 lira diyorlar. Abonman yapalım diyoruz ‘yer yok’ diyorlar. Biz de ne yapacağımızı şaşırdık” şeklinde şikayetlerde bulundu.

İlgili Yazılar