Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Muğla’da Turistler İçin Gümrük Krizi

Muğla’da Turistler İçin Gümrük Krizi

haber haber - - 2 dk okuma süresi
22 0

İstanköy (Kos) Adası’nda Türk Turistler Gümrükte Mağdur Oldu

Muğla’nın Fethiye ve Marmaris ilçelerinden Rodos’a gitmek isteyen turistlere uygulanan kotalı ekspres vize krizinden sonra bu kez Bodrum ilçesine 7 mil uzaklıktaki İstanköy (Kos) Adası’nda yaşanan gümrük krizi gündeme geldi. Bu durum nedeniyle yaklaşık bin Türk turist mağdur oldu.

3.5 Saatlik Pasaport İşlemi ve Kaos

İstanköy Adası’ndaki turizmciler ve acente yöneticileri, gerekli iyileştirmelerin yapılmaması sebebiyle gümrükte yaşanan kaosun büyük olduğunu bildirdi. Pasaport işlemlerinde yeterli gümrük memuru olmaması nedeniyle işlemlerin 3.5 saat sürdüğü ve gümrük alanında 2 kilometreye yakın kuyruk oluştuğu belirtildi. Sıcak altında bekleyen yüzlerce turist için ise gümrük alanında sadece iki şemsiyenin bulunması nedeniyle zaman zaman baygınlık geçirenlerin olduğu ifade edildi.

Üçüncü Dünya Ülkelerini Aratmayan Şartlar

Oniki Ada Turist Ofisleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Dionsos Tyrinopoulos, gümrük alanındaki koşulların geçen yıla göre daha da kötüleştiğini ve durumun üçüncü dünya ülkelerini aratır hale geldiğini belirtti. Limandaki durumun hiçbir şekilde iyileşmediğini vurgulayan Tyrinopoulos, Türkiye’ye seyahat eden yolcuların mağduriyet yaşadığını ve güneşe maruz kalan birçok turistin risk altında olduğunu söyledi.

İlgili Yazılar