Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Milli Eğitim Bakanı Tekin’den Yaz Tatili Uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Tekin’den Yaz Tatili Uyarısı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
26 0

Bakan Tekin, Eğitim Sürecinin Tatil Olarak Görülmemesi Gerektiğini Vurguladı

Milli Eğitim Bakanı Tekin, Etimesgut Şehit Yasin Kendircioğlu Ortaokulu’nda gerçekleştirilen karne dağıtım töreni sonrasında “Yıllık Değerlendirme Basın Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, bir yıl boyunca öğrencilerin gösterdiği çabalara dikkat çekerek, tatil sürecinin eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir parçası olduğunu vurguladı.

Velilere ve Öğrencilere Çağrı

Bakan Tekin, öğrencilerin tatil sürecini verimli geçirmeleri için okul dönemlerinde elde ettikleri kazanımları kaybetmemeleri gerektiğini belirtti. Öğrencilere bol bol kitap okuma ve yazma önerisinde bulunan Tekin, velilere de önemli sorumluluklar düştüğünü vurgulayarak, çocuklarına iyi bir örnek olmaları gerektiğini ifade etti.

Sınıf Tekrarı ve Öğrenci Devamsızlığı Konularında Açıklamalar

Bakan Tekin, sınıf tekrarı ve öğrenci devamsızlığı konularına da değinerek, bu konuların öğretmenlerin itibarını korumak ve öğrenci başarısını artırmak için alınan tedbirler olduğunu belirtti. Öğrencilerin örgün eğitime devam etmelerinin önemine değinen Tekin, açıköğretim sistemine yönlendirilmenin kaçınılması gerektiğini vurguladı.

Bakan Tekin, öğrencilerin eğitim-öğretim ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili de bilgi vererek, öğrencilerin örgün eğitim sürecini sürdürmelerinin amaçlandığını belirtti.

İlgili Yazılar