Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul-Sivas YHT Hattı: Doğudan Batıya Hızlı ve Konforlu Bağlantı Sağlıyor

İstanbul-Sivas YHT Hattı: Doğudan Batıya Hızlı ve Konforlu Bağlantı Sağlıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
25 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, İstanbul-Sivas YHT Hattı’na İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattı üzerinden yapılan aktarmasız ekspres seferler hakkında açıklamalarda bulundu. İstanbul-Sivas YHT hattının 4 Mayıs’ta başlayan seferlerinin doğu ve batı bölgelerini hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde birbirine bağladığını vurgulayan Bakan Uraloğlu, bu hattın Türkiye için son derece önemli bir ulaşım hattı olduğunu belirtti.

İstanbul-Sivas YHT Hattı ile Büyük Şehirler Arası Ekonomik Entegrasyon Sağlanıyor

Bakan Uraloğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan demiryolu hamlesinin önemli projelerinden biri olan Ankara-Sivas YHT Hattı’nın hizmete girmesinin ardından İstanbul, Ankara ve Sivas arasında kesintisiz seyahat imkanının doğduğunu ifade etti. İstanbul-Sivas YHT seferleri sayesinde Sivas ve çevresindeki illerin İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere ekonomik entegrasyonunun sağlandığını belirten Uraloğlu, bölgedeki yerel ekonomiye canlılık getiren bir etki yaratıldığını dile getirdi.

YHT Hattı Çevreye Saygılı ve Doğa Dostu Ulaşım İmkanı Sunuyor

Uraloğlu, YHT hattının çevreci yanına da dikkat çekerek, modern teknolojiye sahip YHT setlerinin çevreye duyarlı bir şekilde tasarlandığını belirtti. Her bir eylemin karbon ayak izi bıraktığı günümüzde, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın çevre dostu ulaşım alternatifleri sunmak adına önemli adımlar attığını vurgulayan Bakan Uraloğlu, YHT’lerin enerji verimliliği ile çevre dostu seyahat imkanı sağladığını söyledi.

İlgili Yazılar