Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Suriye Milli Ordusu için Harp Okulu Açıldı

Suriye Milli Ordusu için Harp Okulu Açıldı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
36 0

Suriye Geçici Hükümeti’ne Bağlı Suriye Milli Ordusu İçin Önemli Bir Adım

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Suriye Geçici Hükümeti’ne bağlı Suriye Milli Ordusu (SMO) askerlerinin dönüştürülmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında Savunma Bakanlığı Harp Okulu’nun açıldığı bildirildi.

Savunma Bakanlığı Harp Okulu’nda Modern Askeri Eğitim Başladı

Savunma Bakanlığı Harp Okulu, 29 Mayıs 2024 tarihinde, Halep’in Afrin ilçesinde SMO için modern ve çağdaş subayların yetiştirilmesi amacıyla açıldı. İlk aşamada 500 personele modern askeri eğitim verilmesi planlanıyor.

SMO’nun Çağdaş Bir Yapıya Geçişi Hedefleniyor

Bu eğitimlerle SMO’nun çağdaş bir sevk ve idare yapısına geçişinin sağlanması amaçlanıyor. Ayrıca, SMO’nun merkezi, hukuki ve askeri niteliğinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Askeri Hukuk ve Kolluk Görevlerinin Modernize Edilmesi

Suriye Geçici Hükümeti programı çerçevesinde, askeri hukuk ve kolluk görevlerinin de modernize edilmesi planlanıyor. Bu adımlarla SMO’nun sivillerin korunması konusundaki çalışmaları da destekleniyor.

Suriye Milli Ordusu’nun Görev ve Yapısı

SMO, Suriye’nin kuzeyindeki bölgeleri rejim güçlerinden, terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’ye ve diğer terör örgütlerinden korumak için faaliyet gösteriyor. SMO, Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanlığı’na bağlı Genelkurmay Başkanlığı’nın komutasındaki üç kolordudan oluşuyor ve Afrin’den Resulayn’a kadar 5 bin kilometrekarelik alanda sivillerin korunması için çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Yazılar