Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakanlık, CNN Türk Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı

Bakanlık, CNN Türk Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı

haber haber - - 1 dk okuma süresi
35 0

Bakanlık Açıklaması

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “CNN Türk TV kanalının Washington muhabiri Yunus Paksoy’un FETÖ hakkında yaptığı yayın sırasında uğradığı saldırıyı kınıyoruz.” ifadesine yer verildi. Açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren ve azmettiren kişilerin hukuk önünde hesap vermeleri için ABD makamları nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığı bildirildi.

Olayın Detayları

CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi Paksoy, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kaldığı örgüt merkezinin önünden televizyon yayını yaparken saldırıya uğramıştı. Saldırgan önce SUV tipi aracıyla Yunus Paksoy’un üzerine sürdü ve daha sonra araçtan inerek fiziki müdahalede bulundu. Bu saldırı nedeniyle cihazlar yere düşerken, canlı yayın da kesilmişti.

Daha sonra tekrar yayına bağlanan Paksoy, olayı anlatarak, “Gözlüğüm ve telefonum uçtu, saldırıya uğradım. Gömleğim yırtıldı. Şu an aracıma girdim, polisi aradım, birazdan burada olacaklar, şikayetçi olacağım. Ne olursa olsun burada kimseye dokunma hakkınız yok.” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Yazılar