Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Bakan Tekin, Şehit Yasin Kendircioğlu Ortaokulu’nda Öğrencilere Karnelerini Dağıttı

Bakan Tekin, Şehit Yasin Kendircioğlu Ortaokulu’nda Öğrencilere Karnelerini Dağıttı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
28 0

Bakan Tekin, Öğrencilerin Etkinliklerini İzledi

Bakan Tekin, Şehit Yasin Kendircioğlu Ortaokulu’na ziyaret gerçekleştirdi. Okul bahçesinde düzenlenen “yıl sonu faaliyet haftası” etkinliklerinde öğrencilerin keyifli zaman geçirmesine tanıklık etti. Bu etkinlikler kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlerin yanı sıra yeni müfredatın beceri temelli uygulamalarını da içeriyordu.

Öğrencilere Karne Dağıtımı ve Sohbet

Bakan Tekin, daha sonra bir sınıfa girerek öğrencilere karnelerini dağıttı. Karnelerin yanı sıra sosyal etkinliklere katılım durumlarının da yer aldığı yeni tasarımlı karneler hakkında bilgi verdi. Sınıfta bir öğrenci, Mehmet Akif İnan’ın “Mescid-i-Aksa” adlı şiirini keman eşliğinde okudu. Bakan Tekin, öğrencilerle sohbet ederken, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Sınav Sistemine İlişkin Tepkiler

Bir öğrencinin sınavların test olarak yapılmasını istemesi üzerine Bakan Tekin, “LGS test. Bütün her şey de test olmasın, bazı şeyler de açık uçlu olsun.” dedi. Öğrencilerin “Hayır” yanıtı üzerine tartışma devam etti. Başka bir öğrencinin kantinlerdeki sıra düzenine ilişkin sorusuna ise Bakan Tekin, öğrencilerle birlikte çözüm arayışına girdi.

İlkokul Sınavları ve Öğrenci Yaklaşımı

Bakan Tekin, ilkokullardaki sınav sistemine ilişkin bir öğrencinin sorusuna, “İlkokuldaki çocukları sınavla ölçmeye gerek yok. Çünkü onların okula gelmesi başlı başına güzel bir şey. Okula geldikleri için ödüllendirsek yeter.” yanıtını verdi. Tekin, ilkokul öğrencilerinin daha rahat bir ortamda olmaları gerektiğini vurgulayarak, onların başarılı olacaklarına inandığını söyledi.

Bakan Tekin, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okul bahçesinde düzenlenen İstiklal Marşı törenine katılarak ziyaretini sonlandırdı.

İlgili Yazılar