Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Muğla’nın Bodrum İlçesinden İki Ultra Yüzücü Dünya Çapında Büyük Başarıya İmza Atacak

Muğla’nın Bodrum İlçesinden İki Ultra Yüzücü Dünya Çapında Büyük Başarıya İmza Atacak

haber haber - - 2 dk okuma süresi
28 0

Türk Kadınlarının Kararlılığı Dünyaya Sergilenecek

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ultra yüzücü Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş, ABD’nin Manhattan Adası’nın etrafındaki 28,5 mil (46 kilometre) uzunluğundaki ’20 Bridges Swim’ parkurunda mücadele edecekler. Güçlü akıntılara ve zorlu koşullara karşı yüzerek, Türk kadınlarının dayanıklılığını ve kararlılığını dünyaya sergileyecekler.

‘Triple Crown’ Unvanı Hedefleniyor

Yasemin Altıntaş’ın bu seneki hedeflerinden biri Manş geçişi, Aysu Türkoğlu’nun ise Catalina geçişi. ’20 Bridges Swim’ geçişini tamamladıktan sonra Altıntaş Manş geçişiyle, Türkoğlu Catalina geçişiyle ‘Triple Crown’ unvanını kazanmış olacaklar. ‘Triple Crown’, açık su yüzme dünyasında büyük bir başarı olarak kabul edilen üç ana uzun mesafe yüzme etkinliğini başarıyla tamamlamaktır.

Büyük Prestij ve Başarı

Bu unvan, yüzme dünyasındaki en büyük başarılar arasında yer almaktadır ve yüzücüler için büyük bir prestij kaynağıdır. Türkoğlu ve Altıntaş, 2 Haziran 2024’te, Türkiye saatiyle saat 23.00’ta, Amerika saatiyle saat 16.00’da başlayacaklar. Yüzücülerimiz Aysu Türkoğlu ve Yasemin Altıntaş, ‘Pier A’dan suya girecekler ve yüzüş sonunda yine ‘Pier A’dan çıkıp parkuru tamamlayacaklar.

İlgili Yazılar