Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Real Madrid ve Kylian Mbappe İttifakı: Spor Pazarlamasında Yeni Bir Çağ Başlıyor

Real Madrid ve Kylian Mbappe İttifakı: Spor Pazarlamasında Yeni Bir Çağ Başlıyor

haber haber - - 2 dk okuma süresi
28 0

Real Madrid’in Stratejik Avantajı

Real Madrid, Kylian Mbappe transferi ile spor pazarlamasında çığır açacak hamlelerden birini gerçekleştirdi. Kulüp, transfer ücreti ödememek ve devasa gelir potansiyeli ile büyük bir avantaj elde etti.

Madrid’in Gelir Hedefleri

Real Madrid, 2023 sezonunda ticari anlaşmalardan 400 milyon Euro’nun üzerinde gelir elde ederek bu miktarı katlama potansiyeline sahip. Bu transferle kulübün mali geliri büyük ölçüde artış gösterecek.

Mağazacılık ve Sosyal Medya Stratejileri

Kaynaklar, Real Madrid’in sponsorluk, mağazacılık ve sosyal medya stratejilerini devreye sokarak yaklaşık 500 milyon Euro’ya kadar yatırım getirisi elde edebileceğini belirtiyor. Mbappe’nin markalarla olan ilişkileri de büyük kazanç sağlıyor.

Haklar ve Anlaşmalar

Real Madrid ve Mbappe arasındaki anlaşmanın detayları belirsizliğini korurken, kulübün bu transferden ticari anlamda nasıl faydalanacağı merak konusu. Hangi haklardan vazgeçileceği ve nasıl paylaşılacağı büyük önem taşıyor.

Markaya Katkı

Spor pazarlama uzmanları, Mbappe’in Real Madrid’e katkısının sadece sportif değil aynı zamanda ticari anlamda da büyük olacağını belirtiyor. Forma satışlarından sponsorluk anlaşmalarına kadar birçok alanda kulübe katkı sağlayacak.

LaLiga Etkisi

Mbappe transferinin LaLiga’nın itibarını da olumlu yönde etkileyeceği düşünülüyor. TV hakları pazarlığında Madrid’in gücü artacak ve Fransız Ligue 1’in de bu durumdan etkilendiği gözlemleniyor.

İlgili Yazılar