Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. YKS AYT Sınavı Bugün Başladı!

YKS AYT Sınavı Bugün Başladı!

haber haber - - 2 dk okuma süresi
30 0

AYT Sınavı Detayları

YKS’nin ilk oturumu TYT’nin ardından bugün gerçekleşen ikinci oturum AYT, saat 10.15’te başladı. Toplam 2 milyon 19 bin 709 adayın başvurduğu AYT’de adaylara, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testi’nde 40 soru, Sosyal Bilimler-2 Testi’nde 40 soru, Matematik Testi’nde 40 soru, Fen Bilimleri Testi’nde 40 soru sorulacak ve 180 dakika süre verilecek.

Engelli Adaylar İçin Özel Düzenlemeler

Engel gruplarına göre oluşturulan tekli ve toplu salonlarda AYT’ye toplam 8 bin 334 engelli aday katılıyor. Bu yıl yapılan düzenlemeyle ek süreden faydalanma hakkı olmayan engelli adaylara 30 dakika ek süre veriliyor. AYT’de 1140 okuyucu-işaretleyici görev yapıyor.

Sınav Günü Uyarıları

Adaylar, sınav günü saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmıyor. T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya T.C. kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günleri açık tutuluyor.

18 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nın YKS Macerası

Dostluk Turnuvası’na katılan 18 Yaş Altı Milli Futbol Takımı’nın milli futbolcuları için Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de YKS düzenleniyor.

İlgili Yazılar