Dolar/TL’de 6’nın üzerine yükseldi.

Bu haftanın en önemli gündem maddesini yarınki enflasyon verisi oluşturuyor. Bloomberg HT’nin anketine göre Eylül ayında TÜFE’nin %3.6; yıllık bazda ise %21.3 olması yönünde. PİYASAYA ETKİSİ NE OLUR? GCM Menkul Kıymetler Uzmanı Enver Erkan son dönemde diplomatik beklentilere ilişkin iyimserlikle yatırımcı algısının kuvvetlendiğini belirtti. Erkan “ABD ile ilişkilerin normalleşebileceği ümitleri var. Yeni Ekonomi Programı’yla beraber […]

 Dolar/TL’de 6’nın üzerine yükseldi.

02.10.2018 - 18:25

Güncelleme : 17.02.2019 - 2:56

Bu haftanın en önemli gündem maddesini yarınki enflasyon verisi oluşturuyor. Bloomberg HT’nin anketine göre Eylül ayında TÜFE’nin %3.6; yıllık bazda ise %21.3 olması yönünde.

PİYASAYA ETKİSİ NE OLUR?

GCM Menkul Kıymetler Uzmanı Enver Erkan son dönemde diplomatik beklentilere ilişkin iyimserlikle yatırımcı algısının kuvvetlendiğini belirtti. Erkan “ABD ile ilişkilerin normalleşebileceği ümitleri var. Yeni Ekonomi Programı’yla beraber dengelenmeyi sağlayıcı politikalara ağırlık verilecek olması olumlu yansıdı.” dedi.

Enflasyonda aylık beklentilerin %2 ile 4 arasında olduğunu belirten Erkan “TÜFE’ye ÜFE’deki maliyet etkisinin ve kurun yansıması olacak. Belli mal gruplarındaki fiyat artışları da önümüzdeki 2 ay enflasyonu yukarı doğru etkileyecek. Herkesin kötü gelmesini beklediği veri, beklenti dahilinde olacağı için daha limitli etkisi olur.” değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın