Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. 31 yıllık sır cinayeti aydınlandı

31 yıllık sır cinayeti aydınlandı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
26 0

BBC Türkçe’nin haberine göre, kız çocuğunun cesedi, cesedin bulunduğu yerin yakınlarındaki bir mezarlığa isimsiz olarak gömülmüştü. Kimliği belirlenemeyen kız çocuğunun cesedi, 1987’de Blois kenti yakınlarında bazı uzuvları kesilmiş halde, ülkenin orta kesimlerinde A10 otoyolunun kenarındaki bir hendekte bulunmuştu. Yetkililer 3 ila 5 yaşında olduğu belirtilen kız çocuğunun kimliğini tespit edememişti. Kız çocuğunun cesedinde, uzun süredir dayak ve tacize maruz kaldığına işaret eden kırılmış kemikler, kızgın demirle yanıklar gibi izler bulunmuştu.

 

“A10’un küçük şehidi” diye anılmaya başlanan kız çocuğu, isimsiz bir mezara gömülmüştü. Polisin yıllarca çözemediği vaka, kızın resminin görgü tanığı bulmak için “Kim bu kız?” sorusuyla birlikte yer aldığı bir poster kampanyasıyla 6 yıl önce yeniden açılmıştı. Küçük kızın üzerinde mavi kareli bir gömlek bulunduğu, kıvarcık siyah saçlı, “Akdeniz (belki Kuzey Afrikalı) bir görünüşe sahip olduğu” belirtildi.Davada dönüm noktası, geçen yıl bir adamın bir şiddet suçundan tutuklanmasıyla geldi. DNA testiyle, adamın küçük kızın erkek kardeşi olduğu ortaya çıktı. Polisin aylar süren soruşturmasıyla da anne ve babanın kimliği tespit edildi.

31 yıllık gizem de bu DNA testi sonucu çözüldü. Daha sonra kimlikleri tespit edilen çift, cinayet suçlamasıyla yargıç karşısına çıkaracak. Çiftin kimlikleri açıklanmadı ancak 60’lı yaşlarda olduklarına inanılıyor. Polis, salı günü yapıldığı belirtilen tutuklamalar konusunda henüz resmi bir açıklamada bulunmadı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir