Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Binali Yıldırım Hakkari’de konuştu

Binali Yıldırım Hakkari’de konuştu

admin admin - - 3 dk okuma süresi
25 0

İşte Başbakan Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları;

– Hakkari’den söylüyorum; bu toprakların hiçbir karışında alçak terör olmayacak, bunların tamamının kökünü kazıyacağız.

– PKK ‘Ben Kürt kardeşlerimin hakkını arıyorum’ diyor. Sen onları dağa çıkararak, ellerine silah vererek mi arıyorsun. Gözünü kırpmadan insanları öldürerek mi hak arıyorsunuz. Sivil asker polis demeden saldırtanlar bu ülkeye en büyük zararı veriyor. Bu bölgenin çocukları cahil kalsın diye yaptığınız iş bundan başka bir şey değil. Yolları tünelleri patlatan, iş makinalarını yakan bunlar değil mi?

– Kürtlüğünüzle gurur duyun. Bunun için size kimse bir şey yapamaz. AK Parti iktidara geldiğinde insanlar Kürtçe konuşamıyordu. Şimdi TRT Kürdi var. Üniversitelerde Kürtçe öğretiliyor. İnkar politkasını terkeden, asimilasyon politikasını terkedin. Kürt’ü, Türk’ü ile biz biriz diyen bir parti, Recep Tayyip Erdoğan var.

 

– Artık bundan böyle Kürt kardeşlerimizin çocuklarını kandıramayacaklar, bölemeyecekler. Ne yaparsa yapsınlar biz biriz, kardeşiz, devletimiz, bayrağımız, milletimiz, vatanımız bir. Sanki Kürtleri çok seven varmış gibi ABD’si, Avrupa’sı hep bir olmuşlar Kürtlere devlet kuralım diyorlar. Kürtlerin toprakları Anadolu toprakları siz başka kapıya gidin. Siz burada 1000 yıldır varsınız. Biz buralarda her türlü mücadeleyi birlikte verdik. Bu ülkenin her bir insanı başımızın tacıdır. Kimse etnik kökeni sebebiyle bu ülkede baskı görmesin, haksızlığa uğramasın istiyoruz.

– Ne diyorlar adaylar? Bizim seçim kazanacağımız yokta umudumuz yokta ne yapalım? Tayyip Erdoğan kaybetsin de ne olursa olsun diyorlar. Hedef bu bunu başarırsak Türkiye’nin hedeflerinin gerçekleşmesinin önüne geçmiş oluruz diyorlar. Emperyalistler ülkemize işgale kalkarlar. Teröre karşı dik duran lider Recep Tayyip Erdoğan. Onun için “Erdoğan siyasetten çekilmesi lazım” diyorlar. Erdoğan dış güçlerin oyununu bozuyor. Her türlü kumpası işlemez hale getiriyor.

– FETÖ’yü, PKK’yı DEAŞ belasını ülkemizin başına saranların kimler olduğunu biliyorsunuz. Bunların kaynağı dışarıda. Bunların ağababaları, akıl hocaları var. Bunlar proje örgütü. Görev verilmiş Kürt ve Türkleri rahatsız edin ülke zayıflasın emellerimize ulaşalım diyorlar. Oyun açık ve net.

– Üzümlü Esendere kapısı açık. Buna Derecik Şemdinli sınır kapısını da açacağız. İran’a Şemdinli Alan kapısını da açacağız. Böylece komşuyla Irak ile ticaret başlayacak. Burada terörün yerini ticaret, üretim alacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir