YSK’ya sürpriz başvuru

CHP, 24 Haziran’da seçimlere katılacak olan milletvekili adaylarını belirledi ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’ya teslim etti. CHP, adaylarını önce parti yöneticilerinin arasından oluşan bir heyetle belirledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun son şeklini verdiği liste, Parti Meclisi’nin onayına sunuldu. Aday listeleriyle ilgili Parti Meclisi toplantısı sürerken, aday olan isimler de basına sızdı. Uzun süren Parti Meclisi […]

 YSK’ya sürpriz başvuru

22.05.2018 - 15:12

Güncelleme : 17.02.2019 - 3:15

CHP, 24 Haziran’da seçimlere katılacak olan milletvekili adaylarını belirledi ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’ya teslim etti.

CHP, adaylarını önce parti yöneticilerinin arasından oluşan bir heyetle belirledi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun son şeklini verdiği liste, Parti Meclisi’nin onayına sunuldu.

Aday listeleriyle ilgili Parti Meclisi toplantısı sürerken, aday olan isimler de basına sızdı. Uzun süren Parti Meclisi toplantısının ardından basına sıza listeye onay çıktı.

İTİRAZLAR SONUCU LİSTE DEĞİŞTİ

YSK’ya teslim edilmeden önce, listelere, CHP içinden itirazlar geldi. İtirazlar sonucunda Parti Meclisi’nin onayını alan listenin üzerinde değişiklikler yapıldı.

Bu değişikliklerden sonra bazı illerde bazı isimler listeye eklenirken, bazı adayların yeri değişti.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın