Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ‘Erdoğan’ı neden aramıyorsun?’

‘Erdoğan’ı neden aramıyorsun?’

admin admin - - 2 dk okuma süresi
17 0

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, geçen 1 Mart’ta Meriç bölgesinde Türk devriyeleri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 asker konusunda, parlamentoda zor anlar yaşadı. Çipras’a Türkiye’de tutuklanan Yunan askerleri konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı neden aramadığı soruldu.
ANAMUHALEFETTEKİ Yeni Demokrasi partisi Lideri Kiriakos Miçotakis, Türkiye’deki Yunan askerler konusunda Yunan Meclisi’nde Çipras’ı baskı altına aldı.

Miçotakis, Başbakan Çipras’a hem 2 Yunan askeri için neden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı aramadığını sordu.

‘NEDEN TELEFON ETMİYORSUN’

Çipras ile Miçotakis arasında, Yunan Parlamentosu’nda, muhalefetin Sağlık Bakanı ve yardımcıları için ön soruşturma komisyonu kurulması talebinin görüşüldüğü oturuma damgasını vuran söz düellosu şöyle gelişti:

Miçotakis: 2 Yunan askeri konusunda ciddiyetle hareket etmediniz. Endişenizi dile getirmek için neden Erdoğan’ı aramadınız? Yunan askerlerin geri dönmesi için neden bugün bile aramıyorsunuz?

Çipras: Kardak bölgesinde, geçen şubat ayı başında yaşanan olayda (Türk Sahil Güvenlik gemisi ile Yunan Sahil Güvenlik gemisi çarpışmıştı) Başbakan Binali Yıldırım’ı aradım. Şimdi alışılmış bir sınır olayını, bizi maceralara sürükleyebilecek büyük bir diplomatik olaya dönüştürmeyeceğim. Doğru gördüğümde, durumu daha da kötüleştirmeyeceğine emin olduğumda, silahlı kuvvetlerle de konuştuktan sonra, gerekirse Türk Cumhurbaşkan’ı ya da Başbakanı’ı ararım.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir