Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. ASTON MARTIN’İN YENİ “VANTAGE” MODELİ CENEVRE’DE TANITILDI

ASTON MARTIN’İN YENİ “VANTAGE” MODELİ CENEVRE’DE TANITILDI

admin admin - - 4 dk okuma süresi
40 0

İlki yetmiş yıl önce piyasayasunulan, gerçek ustaların elinden çıkma işçiliği, ikonik stili, heyecan verici performansı ve özgünlüğü bir arada sunan Aston Martin Vantage serisinin en yeni üyesi Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Safkan spor otomobil segmentinde Aston Martin kimliğinin en güçlü temsilcilerinden biri olan Vantage modelinin yeni serisigörünümüyle akılları baştan alıyor. Merakla beklenen yeni Vantage; Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle yaz aylarında ülkemizde satışa sunulacak.

Çarpıcı yeni görünüm, güçlü performans, dinamik karakter…Aston Martin markasının spor otomobil segmentinde ikon modeli haline gelen Vantage serisinin en yenisi Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez sergilendi. İngiliz devi Aston Martin tarafından ilk kez 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performans motorlu versiyonu olarak sunulan Vantage, kısa süre içerisinde model olarak tasarlanmaya başlandı. Merakla beklenen yeni Vantage; Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar güvencesiyle yaz aylarında ülkemizde satışa sunulacak.

Yeni nesil tasarım, görkemli dış görünüş ve aerodinamik performans

Yeni Vantage modelinde; saf, heykelsi formlar ile yaratılan atletik ve yırtıcı duruşa eşlik eden minimal ön ve arka kısımlar, kaslı kanatlar ve arka çamurluk üstündeki geniş alan, otomobilin özündeki çevikliği ve dinamizmi ifade ediyor. Yeni ve çarpıcı bir imza gibi dikkatleri çeken yeni farlar ve arka lambalar ile Vantage’ı yollarda tanımamak imkansız. Vantage’ın tasarım konseptinin kilit noktası ise aerodinamik performansı. Ön tampon altı spoyleri otomobilin altına giren havayı yönlendiriyor. Tel sistemi, bünyesindeki kanallarla gerektiğinde soğuyan havayı yönlendiriyor, aynı zamanda arka difüzörü de temiz hava ile besliyor. Difüzörün tasarımı, alçak basınçlı havanın bulunduğu bir bölge yaratırken aynı zamanda arka tekerleklerde ortaya çıkan türbülansın otomobilin arkasından ve ortasından hava çıkışına sebep olmasını engelliyor.

Aston Martin tarihindeki en başarılı model

Aston Martin Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Andy Palmer “Yeni Vantage’ın Aston Martin tarihindeki en başarılı model olması, zaten her şeyi anlatıyor, üzerine söylenecek söz yok. Ailenin görkemine yakışır bir otomobil yaratmak, zorlu bir görev ve harika bir motivasyon kaynağı oldu. Ortaya çıkardığımız ürün beni inanılmaz derecede heyecanlandırıyor. Yeni Vantage hem görünümü hem de işleviyle kendisini en güçlü şekilde ifade ediyor. Heyecan verici performansı ve göz alıcı dinamizmi günlük kullanıma uygun bir pakette buluşturarak kullanıcıya sunuyor. Daha keskin görünümü ve çok daha dinamik hatları ile gerçek bir spor otomobil olan yeni Vantage, safkan Aston Martin tutkunlarının bugüne kadar beklediği otomobilin ta kendisi” diyerek yeni modelin detaylarını aktar

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir