Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Başakşehir’de yaşayan 15 Temmuz gazileri Afrin’e gitmek istiyor

Başakşehir’de yaşayan 15 Temmuz gazileri Afrin’e gitmek istiyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
31 0

“ Gazi arkadaşlarımızla beraber Cumhurbaşkanımızdan isteğimiz bu savaş seferberliğine bizleri de katması ve Mehmetçiğimizle beraber operasyonlara katılmamız. Bu memleket için gazi olduk şehitlik mertebesine de ulaşmak istiyoruz. ”

15 Temmuz Gazi ve Şehit Yakınları Başakşehir’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Programa Kaymakam Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz ve Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu katıldı. Kahvaltı sonunda vatanın birliği bütünlüğü ve Afrin’deki Mehmetçiğimiz için dua edildi.

Fetö Terör Örgütünün 15 Temmuz’da düzenledikleri hain darbe girişimine dur demek için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlar sokaklara dökülmüştü. Tankların önüne bedenlerini siper eden gazi ve şehitler o zaman ülkemizi kurtarmıştı. Şimdi ise Türk ordusunun Afrin’e düzenlediği operasyonda Mehmetçiğimizin yanında yer almak için, Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’ndan yardım istediler. Kartoğlu; ”Bu kahramanlıklarınız ve fedakârlıklarınız bizim varlık sebebimiz olmuştur. Sizlerin ve şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz ancak Mehmetçiğimiz sizler için savaşıyor” dedi.

Gazi Yakını Billur Yazıcı ise 13 yaşındaki oğlunun Mehmetçiğin yanında savaşmasını istedi ”15 Temmuz Gazi eşiyim. Evet, zorlu bir süreçten geçtim, Ağır travmalar yaşadım. Anlatılmaz. Yaşanır diyeyim. Ama şuanda. Yine eşim Mehmetçiğin yanına gidiyorum dese kesinlikle dur demem ve şuanda oğlum 13 yaşında, oğlumun da oraya gitmesini isterim… Bende gitmek istiyorum. Sayın cumhurbaşkanıma sesleniyorum. Bu vatan bölünmeyecek. Böldürtmeyeceğiz. Tek vatan Tek millet. Cumhurbaşkanım arkanızdayız”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir