Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. TJK’nın en önemli sosyal sorumluluk projesi At’la Terapi Merkezi’nin 6.sı, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda açıldı…

TJK’nın en önemli sosyal sorumluluk projesi At’la Terapi Merkezi’nin 6.sı, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda açıldı…

admin admin - - 3 dk okuma süresi
33 0

Türkiye Jokey Kulübü’nün engelli çocukların tedavisine destek bir terapi yöntemi olarak hayata geçirdiği At’la Terapi Merkezi’nin 6.sı, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda hizmete açıldı.

TJK’nın en önemli sosyal sorumluluk projelerinin başında gelen At’la Terapi Merkezi, İstanbul Veliefendi, Diyarbakır, İzmir Şirinyer, Bursa Osmangazi ve Şanlıurfa hipodromlarının ardından Adana Yeşiloba Hipodromu’nda düzenlenen açılış töreniyle kapılarını açtı. TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan vekili Murat Cevheribucak katıldı.

Açılışta, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci ve Adana Valisi Mahmut Demirtaş birer konuşma gerçekleştirdi.

Yasin Kadri Ekinci “Bildiğiniz gibi TJK’da üçer yıllık süreyle yönetim değişiyor. Hizmete geldiğimiz yıl olan 2015’te sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdik, önceliklerimizi de kadınlar ve çocuklar olarak belirledik. Atla Terapi Merkezlerinizde şimdiye kadar çok fazla mucizeye tanıklık etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadık. Bugün burada 6.sını açtığımız merkezlerimizde, oldukça pahalı olan bu terapiyi ücretsiz olarak ihtiyaç sahibi çocuklarımızla ve aileleriyle buluşturuyoruz. 2 ay sonra Elazığ’da 7. Merkezimizi açacağız. Atın iyileştirici gücünden herkesin yararlanması konusundaki çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Açılış töreninde ayrıca, TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, Atla Terapi Merkezi inşaatının tamamlanmasında göstermiş olduğu destekten ötürü Halil Avcı’ya bir plaket verdi.

Özel Turucu Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi sahibi Kerim Turuncu ise desteklerinden ötürü Ekinci’ye bir plaket verdi. Terapatik seanslarla fiziksel, zihinsel ve duygusal bozukluğu olan çocukların gelişimine katkı sağlayan At’la Terapi Merkezi, haftanın 3 günü Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 10:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet verecek. Merkezden, tedavisine doktor raporuyla izin verilen tüm engelli çocuklar ücretsiz olarak yararlanabilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir