Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya Lideri Putin’den Kuzey Kore Açıklamaları

Rusya Lideri Putin’den Kuzey Kore Açıklamaları

haber haber - - 2 dk okuma süresi
30 0

Putin’den Kuzey Kore İle İlgili Açıklamalar

Kremlin Sarayı‘ndan yapılan açıklamaya göre, Rusya lideri Putin, Vietnam‘a gerçekleştirdiği ziyaretin ardından başkent Hanoi‘de basın toplantısı düzenledi.

Askeri Yardımlaşma ve Stratejik Ortaklık Anlaşması

Putin, Rusya ile Kuzey Kore arasında imzalanan kapsamlı stratejik ortaklık anlaşmasındaki taraflardan birine saldırı halinde karşılıklı askeri yardımlaşma maddesinin hangi koşullarda uygulanacağı hakkında açıklamalarda bulundu.

Kuzey Kore ve Güney Kore İlişkileri

Putin, Kuzey Kore ile yapılan anlaşmaların, Kore Yarımadası‘ndaki krizin sıcak hale dönüşmesini engelleyeceği umudunu paylaştı. Güney Kore‘nin, Rusya ile Kuzey Kore arasında imzalanan kapsamlı stratejik ortaklık anlaşmasından endişe etmemesi gerektiğini belirtti.

Ukrayna ve Vladimir Putin’in Açıklamaları

Putin, Ukrayna meselesine de değindi. Putin, askeri yardımlaşma maddesinin Ukrayna meselesinde geçerli olmadığını belirtirken, Ukrayna yönetiminin Rusya ile müzakere masasına oturmak için Rus askerlerinin çekilmesini istediğini ancak bunun hiçbir zaman olmayacağını vurguladı.

NATO ve Nükleer Silahlar

Putin, NATO‘nun Asya’da altyapısını güçlendirmeye ve blok sistemi oluşturmaya çalıştığını belirterek, Rusya‘nın bu duruma karşılık vereceğini ve gereken adımları atacaklarını vurguladı. Putin, nükleer silah kullanımına dair Rusya‘nın doktrininde yapılacak değişiklikler üzerinde çalıştıklarını da kaydetti.

İlgili Yazılar