Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde Türk Kahvaltısı Etkinliği

Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği’nde Türk Kahvaltısı Etkinliği

haber haber - - 2 dk okuma süresi
39 0

Mısırlı Konuklar ve Yabancı Diplomatlar Katıldı

Türkiye’nin Kahire Büyükelçiliği konutunda düzenlenen kahvaltı etkinliğine, Mısırlı konuklar ve yabancı diplomatlar katıldı. Türkiye’nin Kahire Büyükelçisi Salih Mutlu Şen, kahvaltıda yaptığı konuşmada, Türk kültüründe kahvaltının önemine vurgu yaptı.

Türk Kahvaltısının Önemi

Şen, Türk kahvaltısının, kavurma, sucuk, pastırma gibi etli ürünlerin yanı sıra reçel, bal, zeytin, peynir, tereyağı, börek, yoğurt, yeşillik, sebze, simit ve poğaça gibi zengin ve çeşitli ürünlerden oluştuğunu dile getirdi.

Gazze’deki İnsanlık Dramı

Şen, Gazze’de yaşanan insanlık faciasına da dikkat çekerek, İsrail’in sürdürdüğü savaşta binlerce Filistinlinin öldüğünü ve insanların gıda ve barınma haklarından mahrum kaldığını belirtti. Gazze’de yaşam şartlarının insanca olmadığını vurgulayan Şen, Türkiye’nin Mısır ile birlikte Gazze’ye yaptığı insani yardımlara da değindi.

Şen: “Gazze’de hiçbir yerde insan gibi yaşamak ve güvende bulunmak artık maalesef mümkün değildir. Türkiye, Mısır’ın desteğiyle on binlerce ton gıda yardımını Gazze’ye ulaştırdı.”

Kurban Bayramı Yardımı

Büyükelçilik olarak Kurban Bayramı’nın ikinci gününde 500 Filistinli ve Gazzeli aileye ev sahipliği yapacaklarını ve kurban eti ile hediyeler dağıtacaklarını açıklayan Şen, insanlığın ortak sorunlarına duyarlılığı vurguladı.

İlgili Yazılar