Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. New York’ta Jüri, Donald Trump’ı Suçlu Buldu!

New York’ta Jüri, Donald Trump’ı Suçlu Buldu!

haber haber - - 2 dk okuma süresi
34 0

12 Üyeli Jüri, Trump’ı 34 Suçlamadan Suçlu Buldu

New York’ta gerçekleşen iki günlük müzakerelerin ardından 12 üyeli jüri, eski ABD Başkanı Donald Trump’ı karşı karşıya kaldığı 34 suçlamadan **tamamından suçlu** buldu.

Trump, Suçsuz Olduğunu İddia Ediyor

77 yaşındaki Trump, suçsuz olduğunu ve kararı temyize götüreceğini açıklarken, **Demokratların çoğunlukta olduğu memlekette adil bir şekilde yargılanamadığını** öne sürdü.

Trump: “Ben Masumum!”

Trump, kararın ardından “Bu karar bir rezillik… Asıl karar 5 Kasım’da verilecek. **Ben masumum** ve sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Seçim Çalışmalarını Etkilemeyecek

Trump’ın en fazla dört yıl hapis cezasına çarptırılabilir, ancak bu durum **seçim çalışmalarını veya göreve gelmesini engellemeyecek.** Kamuoyu yoklamaları, suçlu bulunmasının Trump’a bağımsız ve Cumhuriyetçi seçmenlerden bir miktar destek kaybettirebileceğini gösteriyor.

Davada Neler Yaşandı?

Dava boyunca Trump’ın yakınındaki isimlerden Michael Cohen’in ifadeleri ve **ticari belgelerde tahrifat yapma suçlaması** merkezde yer aldı. Cohen, 130 bin dolarlık sus payı ödemesinin Trump tarafından onaylandığını ve bu ödemeyi kendisinin yaptığını açıkladı.

Jüri, 2018’den bu yana kamuoyuna açık olan cinsel ilişki ve yalanlarla ilgili ifadeleri dinledi ve kararını verdi. Bu dava, Trump’ın karşı karşıya olduğu dört cezai kovuşturma arasında en az etkili olanı olarak değerlendiriliyordu.

İlgili Yazılar