Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Uçakta Yaşanan Ölüm Olayı Havalimanında Şok Etkisi Yarattı

Uçakta Yaşanan Ölüm Olayı Havalimanında Şok Etkisi Yarattı

haber haber - - 2 dk okuma süresi
33 0

Uçak Seferi Sırasında Trajik Olay

Ölüm, KL1341 sefer sayılı uçak, Danimarka’nın Billund şehrine uçmaya hazırlanırken meydana geldi. Havayolu, olaya tanık olan yolcular ve çalışanlarla ilgilenildiğini ve soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Soruşturma Başlatıldı

Hollanda askeri polisi de soruşturma başlattığını açıkladı. Bir çalışanın itmiş olabileceği düşünülüyor. Hollanda Kraliyet Marechaussee Kuvveti, X’teki bir gönderide tüm yolcuların ve çalışanların uçuştan çıkarıldığını bildirdi.

Kimlik Henüz Belirlenemedi

Reuters haber ajansına konuşan bir sözcü, ölen kişinin kimliğinin henüz belirlenmediğini ve bunun bir kaza mı yoksa bir tür intihar mı olduğunu söylemek için henüz erken olduğunu belirtti.

Olayın Detayları

Hollanda’daki çeşitli medya kuruluşlarının iddialarına göre, olayda uçağı kalkıştan önce geri itmeye çalışan bir çalışanın rolü olabilir. NOS tarafından elde edilen resimler, uçakların park ettiği havalimanının apronundaki acil servisleri gösteriyor.

Raporlara göre, olaya karışan uçak, Avrupa’daki yakın noktalar arasında uçuş gerçekleştiren KLM’nin Cityhopper servisi tarafından kullanılan kısa mesafeli bir Embraer jetiydi.

Benzer Bir Olaydan Yıllar Sonra

Geçen yıl, 27 yaşındaki bir havaalanı çalışanı, San Antonio, Teksas’ta Delta yolcu uçağının motoruna kapılarak hayatını kaybetmişti.

İlgili Yazılar