Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Uncategorized
 4. »
 5. Uğur Özkalaycı Kimdir?

Uğur Özkalaycı Kimdir?

admin admin - - 6 dk okuma süresi
35 0
 1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Merhabalar ben Uğur Özkalaycı. Hamdiye ve Muharrem Özkalaycı’nın oğlu, Turgut Özkalaycı’nın kardeşi, Yengem Fatma Özkalaycı’nın Kaynı, abim ve yengemin çocukları Ecrin ve Erva’nın Amcasıyım… 16 Yaşından 33 Yaşıma gelene kadar çocukluğumdan beri şarkı sözü yazarlığı senaryo ve kitap yazarlığıyla uğraşmaktayım bu arada siz bu satırları okurken 34 yaşına 13 Mayıs’ta muhtemelen girmiş olacağım aslında. Çocukluğumdan beri Sanatla olan hemen hemen her işe el atmışımdır aklınıza gele bilecek her şey ama benim en çok kendimde bulduğum ağır basan tarafım Şarkı sözü yazarlığı ve yazarlık olmuştur. Çocukluk döneminden beri dediğim gibi birçok Sanatsal işte etkinlik göstermişimdir para kazandığım işlerde olmuştur kazanamadıklarımdan da tecrübe kazanmışımdır. İstanbul Aydın Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü mezunuyum çok şükür güzel bir hayatım olduğunu düşünüyorum maddi durumum olarak zengin bir ailede büyümedim belki ama gönlü zengin çevrem ve arkadaşlarım vardır çevremde sürekli kendimi geliştirmek ve işimi büyüdükçe daha da ciddiye bindirmek ve disiplinli çalışmak istediğim için bugün bu kitabı çıkardım artık yazdıklarımla biraz zor belki ama dünyaya açılmak istiyorum neden olmasın belki bu 1 şarkıyla olur belki bir gün yazacağım başka bir kitapla. Allah her şeyini helalini hakkımızda hayırlısını nasip etsin çünkü nasibinde yoksa olmaz tabi birde şöyle bir söz vardır Yunus Emre’nin söylediği: KADER GAYRETE AŞIKTIR. Tabii ki de yaşadıklarımız bizi bir yola sokmak için belki vesiledir. İnsan büyüdükçe geçmişindeki yaşadıklarından ders alır ve olgunlaşır bakış açısı değişir önceden yaşadığım ve vazgeçemem belki dediğim şeylere şimdi gülüp geçiyorum 🙂 O zamanda onu belki de yaşamam gerekiyordu yaşadım sınavı geçtim hayat bir imtihandır ve sizi bir yola sokar. Yola çıktık devam ediyoruz hakkımızda hayırlısı olsun.

 1. Kendinizi ne zaman yazar olarak tanımlamaya başladınız?

16 yaşımda müziğe başladım 18 yaşında yazmaya başladım ve halen yazıyorum sanırım 18 yaşında tam anlamıyla yazmaya başladım yerli yerine oturmasa da cümleler zamanla ve tecrübeyle olmaya başladı.

 1. Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz yazar / yazarlar kimler?

Türkiyede birçok alanda aslında yazarlık söz konusu Şarkı sözü yazarlığında: AŞIKVEYSEL, SEZEN AKSU, YILDIZ TİLBE, SERDAR ORTAÇ, BURAK ÖKSÜZOĞLU ve yine ismini yazmaya sığdıramayacağımız çok değerli sanatçılar var şu an aklıma gelenler bunlar ismini veremediğimden özür dilerim ülkemizin çok değerli sanatçı ve söz yazarları var çünkü hangisini yazım KİTAPTA İSE: RIFAT ILGAZ, NECİP FAZIL KISAKÜREK, NAZIM HİKMET, YUNUS EMRE, ORHANVELİ, yine dediğim gibi birçok isim var ülkemizin degeri benim için dünya genelinde de bu sanatçılar vardır yine illa yabancı bir isim söylemek gerekirse şu an aklıma gelmiyor illaki vardır ama şu an aklıma gelmedi gerçekten.

 1. İlk kitabınızı bastırmayı ne zaman düşündünüz?

İlk 2017 – 2018 de bastırmayı düşündüm ama doğru bir yayınevi araştırması içindeydim 2024’te Ritim Sanat Yayınları tanıştım nasip oldu tabi kitabı yazarken bazı aksaklıklarda olduğu için süreç uzadı nasip 2024’te çıkması oldu. Hayallerime Ulaştım

 1. Ne tür okuyucu kitlesine hitap ediyorsunuz?

Alında bu yazdığım şiir kitabı olduğu için bu kitabımda şiir severlerin hatta şiir sevmeyenlerin şiir kitabını zevkli bulmayanların kitlesine hitap ediyorum sonuçta şiirler bence yaşananların özetidir ben öyle düşünüyorum bazen kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerde 2 cümleyle belki ortama anlam katar ve düşündürür zaten şiirin teması da budur bence.

 1. Kitabınızın teması nedir?

Kitabımın teması okuyucuya şiirin farklı bir boyutunu göstermek hikaye anladımı gibidir şiirlerim hem de düşündürür Şair burada ne demek istemiş veya Yazar nasıl hitap etmek istiyorlarsa.

 1. İlham kaynağınız nedir?

İlham kaynağım Yüce Allah’tır bizler sadece vesileyiz.

 1. Okurlar eserinize nereden ulaşabilir?

Ritim Sanat Yayınları’nın internet adresinden Sesiz Bir Sonbahar Şiirleri – Uğur Özkalaycı’nın Kalemin’den diye aradıklarında ulaşa bileceklerini düşünüyorum ınstangram veya sosyal medya hesaplarından bana da ulaşırlarsa yardımcı olurum ve D&R, İdefix, Kitapyurdu vb. platformlarda satışa sunulacaktır.

İlgili Yazılar