Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yaşam
 4. »
 5. Mehmet Ağca Röportaj

Mehmet Ağca Röportaj

admin admin - - 2 dk okuma süresi
45 0
 1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

 

Kendimden bahsedeyim. Ben Mehmet Ağca, 21 yaşında bir şairim. Osmaniye Düziçi’nde yaşıyorum ve Serebral Palsi hastalığı ile mücadele ediyorum. Şiire olan merakımı keşfettikten sonra yazdığım şiirlerle kitap haline getirdim.

 

 1. Kendinizi ne zaman yazar olarak tanımlamaya başladınız?

 

Kendimi yazar olarak tanımlamaya başladım, ilk şiirlerimi yazdıktan sonra. Yazmak, içimden gelen duyguları ve düşünceleri ifade etmenin en güzel yoluydu benim için.

 

 1. Türkiye’de ve dünyada en beğendiğiniz yazar / yazarlar kimler?

 

Bu yazarlar arasında seçmek zor, çünkü her biri benzersiz bir tarz ve perspektife sahip. Ancak, özellikle Ahmet Hamdi Tanpınar’ın eserlerini çok seviyorum. Onun edebi zenginliği ve derin düşünceleri beni her zaman etkilemiştir. Ayrıca Sabahattin Ali’nin ve Reşat Nuri Güntekin’in eserlerini de çok beğeniyorum.

 

 1. İlk kitabınızı bastırmayı ne zaman düşündünüz?

 

İlk kitabımı bastırmayı düşünmeye başladığımda, çevremdeki insanların şiirlerimi ve hikâyelerimi sevdiklerini gördükten sonra oldu. Onların teşvikiyle cesaret buldum.

 

 1. Ne tür okuyucu kitlesine hitap ediyorsunuz?

 

Benim kitabım herkes için. Herkesin içinde duygular, düşünceler ve hayaller var. Ben de kendi bakış açımla bu duyguları dile getiriyorum.

 

 1. Kitabınızın teması nedir?

 

Kitabımın teması, yaşamın zorluklarına rağmen umut etmek ve hayallerin peşinden gitmek. Engellilik gibi bir zorluğun, hayatı yaşamaya engel olmadığını anlatıyorum.

 

 1. İlham kaynağınız nedir?

 

İlham kaynağım, yaşadığım zorluklar ve bunların üstesinden gelme azmim. Ayrıca ailemin sevgisi ve destekleri de beni her zaman ileriye taşıdı.

 

 1. Okurlar eserinize nereden ulaşabilir?

 

Kitabıma ritimsanatyayinlari.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu platformda kitabımı bulabilir ve okuyabilirsiniz.

İlgili Yazılar