Copyright © 2024 Tüm hakları saklıdır. News Tanıtım

Yükseliş Haber – Yukselishaber.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Bitexen Antalyaspor’a Ağır Para Cezası ve Jehezkel’e Men Ceza

Bitexen Antalyaspor’a Ağır Para Cezası ve Jehezkel’e Men Ceza

admin admin - - 2 dk okuma süresi
28 0

PFDK’den Jehezkel ve Karzev’e 8 Maç Men Cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Bitexen Antalyaspor’un oyuncusu Sagiv Shalom Jehezkel ve Rams Başakşehir FK sporcusu Eden Karzev’e, ideolojik propaganda nedeniyle verdiği cezalarla gündemde. 14 Ocak 2024 tarihinde oynanan Bitexen Antalyaspor-Trabzonspor A.Ş. müsabakasında yaşanan olay sonrasında PFDK, Jehezkel’e 8 resmi müsabakadan men ve 97.500 TL para cezası uygularken, Karzev’e de aynı gerekçeyle 8 maç men cezası verdi.

Bitexen Antalyaspor’a Ağır Para Cezası ve Jehezkel’e Men Ceza

Bitexen Antalyaspor’un 14 Ocak 2024 tarihinde oynanan müsabakasında, sporcusu Sagiv Jehezkel’in attığı gol sonrasında ideolojik propagandaya başvurması, PFDK’nin sert yaptırımlarına neden oldu. FDT’nin 42/2. maddesi ve 13. maddesi uyarınca kulübe 97.500 TL para cezası kesilirken, aynı müsabakada ideolojik propaganda yaptığı belirlenen Jehezkel’e 8 resmi müsabakadan men cezası verildi. Kulüp, bu kararın ardından PFDK’ya itiraz sürecini başlatacağını açıkladı.

Rams Başakşehir FK’tan Karzev’e Ağır Cezaya İtiraz

Rams Başakşehir FK sporcusu Eden Karzev’in ideolojik propaganda içeren görsel paylaşımı nedeniyle 8 maç men cezasına çarptırılması, kulüp içerisinde şaşkınlık yarattı. Kulüp yetkilileri, cezanın ağır olduğunu düşündüklerini belirterek PFDK’ya itiraz sürecini başlatacaklarını açıkladılar. Öte yandan, PFDK’nin ideolojik propaganda konusundaki yaptırımları, futbol camiasında tartışmalara neden olmaya devam ediyor.

Bu olayın ardında yapılan detaylı araştırmalar, futbol sahalarında ideolojik propagandaya karşı alınan önlemlerin etkili olup olmadığı konusunda soruları beraberinde getiriyor. PFDK’nin aldığı bu sert kararlar, futbol dünyasında ideolojik içerikli olaylara karşı daha katı bir duruş benimsemesi açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. oslobet para yatırma

İlgili Yazılar