Sporda Son 30 Yılın Enleri ödül sahipleri

Sporda Son 30 Yılın Enleri ödül sahipleri Açış konuşmalarının ardından, Ankara Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin kullandığı binlerce oyla seçilen “Sporda Son 30 Yılın Enleri” açıklandı. “En İyi Sporcu” ödülü milli okçu Mete Gazoz’un, “En İyi Antrenör” ödülü Fatih Terim’in, “En İyi Takım” ödülü Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, “En İyi Spor Yöneticisi” ödülü Türkiye Voleybol Federasyonu […]

 Sporda Son 30 Yılın Enleri ödül sahipleri

03.11.2023 - 5:56

Güncelleme : 03.11.2023 - 5:57

Sporda Son 30 Yılın Enleri ödül sahipleri

Açış konuşmalarının ardından, Ankara Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerinin kullandığı binlerce oyla seçilen “Sporda Son 30 Yılın Enleri” açıklandı.

“En İyi Sporcu” ödülü milli okçu Mete Gazoz’un, “En İyi Antrenör” ödülü Fatih Terim’in, “En İyi Takım” ödülü Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın, “En İyi Spor Yöneticisi” ödülü Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın, “En İyi Spor Gazetecisi” ödülü Şansal Büyüka’nın, “En İyi Spor Programı” ödülü “0 Futbol” programı ile Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın, “En İyi Spor Medya Kuruluşu” ödülü Fotomaç’ın, “En İyi Spor Medya Yöneticisi” ödülü Fotomaç Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan’ın,“Yaşam Boyu Başarı Ödülü” TRT Spor’un, “Vefa Ödülü” Ali Öcal’ın, “Onur Ödülü”de Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen’in oldu.

Ödül sahiplerine plaketleri Rektör Ünüvar ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Tuncel birlikte takdim etti. pradabet giriş 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “En İyi Spor Yöneticisi” ödülünü, Cumhuriyetin 100. yılında Türk milletine şampiyonluk yaşatan milli takım oyuncuları ve tüm paydaşları adına aldığını ifade etti.

“En İyi Spor Medya Yöneticisi” ödülünün sahibi Fotomaç Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan da üniversitelerden alınan ödüllerin kendisi için ayrı bir anlam ifade ettiğini belirterek, “Çünkü geleceği inşa edecek olan üniversiteler ve gençlerdir. Bizleri bu ödüle layık gördüğünüz için çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“En İyi Spor Gazetecisi” ödülüne layık görülen Şansal Büyüka ise, meslek hayatı boyunca üniversitelerden, akademik kuruluşlardan, meslek örgütlerinden bir dizi ödül aldığının altını çizerek, “Hiçbir ödül ruhumu bu kadar okşamadı. Son 30 yılın en iyisi. İtiraf ediyorum müthiş gururlandırdınız. Bana meslek hayatımın en büyük şeref madalyasını verdiniz” diye konuştu.

“En İyi Sporcu” ödülüne layık görülen milli okçu Mete Gazoz, “En İyi Antrenör” ödülüne layık görülen Fatih Terim ile “0 Futbol” programı ile “En İyi Spor Programı” ödülüne layık görülen Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova da video mesaj göndererek teşekkür etti.