Sandviç Paneller Nerelerde Kullanılır?

Ülkemizde inşaat sektörü her geçen gün büyüyor. İnşaat firmaları son yıllarda doların artması sonucunda büyük sıkıntılar yaşayabilseler de konut ve binaya olan ihtiyaç hiçbir zaman son bulmuyor. Çünkü insanların barınma ihtiyaçlarını giderebilmek için binalara ihtiyaç duyuluyor. Peki ülkemizde bulunan inşaat şirketlerine ve inşaat mühendislerine hangi görevler düşüyor. Öncelikli olarak ülkemiz deprem bölgesinde bulunduğundan ve aktif […]

 Sandviç Paneller Nerelerde Kullanılır?

28.09.2023 - 10:42

Güncelleme : 28.09.2023 - 10:42

Ülkemizde inşaat sektörü her geçen gün büyüyor. İnşaat firmaları son yıllarda doların artması sonucunda büyük sıkıntılar yaşayabilseler de konut ve binaya olan ihtiyaç hiçbir zaman son bulmuyor. Çünkü insanların barınma ihtiyaçlarını giderebilmek için binalara ihtiyaç duyuluyor. Peki ülkemizde bulunan inşaat şirketlerine ve inşaat mühendislerine hangi görevler düşüyor. Öncelikli olarak ülkemiz deprem bölgesinde bulunduğundan ve aktif fay hatlarına sahip olduklarından yapılan binaların sağlam bir temele sahip olması gerekiyor. Bununla birlikte şiddetli rüzgarlardan korunabilmek için sandviç panel yapı unsurlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu paneller inşa edilen her türlü bina veya iş yerlerinde, enerji santrallerinde veya silolarda kullanılabiliyor.

Binalarda Yalıtım Yapmanın Avantajları

Özellikle sanayi şehirlerinde büyük firmalar yer alır. Sanayinin gürültülü ortamı ve çevreye verdiği zararları en aza indirebilmek için şirketlerde ses yalıtımı yapmak gerekir. Çünkü çevrede yaşayan vatandaşların sesten en az şekilde etkilenmeleri şarttır. Bununla birlikte binalarda yalıtım yapmanın avantajları arasında daha az doğalgaz faturası ödemek de yer alır. Kış aylarında soğuk günlerde iyi bir yalıtım sayesinde daha az doğalgaz harcayarak daha fazla ısınabilmek mümkün olur. Sandviç panel fiyatı ise onu oluşturan sac metalin kalınlığı ile doğru orantılıdır. Kişiler sandviç panel veya çatı seçimi yaparken muhakkak sac kalınlığını bilmelidirler ve buna göre karar vermelidirler. En uygun sandviç panel fiyatları için Çatı Teknik firmasıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.