34. Susurluk Ayran Festivali Tanıtıldı.

Bu yıl 34.’sü düzenlenen Susurluk Ayran Festivali dopdolu programıyla geliyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarıyla başlayacak festival yine 7 gün boyunca Susurluk’ta hareketli günler yaşatacak. Sanat Sokağı Eğlenceleri, Susurluk Atatürk Parkında çocuk etkinlikleri, yarışmalar, oyunlar, söyleşiler, sergiler ve konserlerle dopdolu bir Ayran Festivali gerçekleşecek. Konserlerde, 30 Ağustos Irmak ARICI, 3 Eylül Özgün, 4 Eylül Hande […]

 34. Susurluk Ayran Festivali Tanıtıldı.

29.08.2023 - 7:13

Güncelleme : 29.08.2023 - 7:13

Bu yıl 34.’sü düzenlenen Susurluk Ayran Festivali dopdolu programıyla geliyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarıyla başlayacak festival yine 7 gün boyunca Susurluk’ta hareketli günler yaşatacak.

Sanat Sokağı Eğlenceleri, Susurluk Atatürk Parkında çocuk etkinlikleri, yarışmalar, oyunlar, söyleşiler, sergiler ve konserlerle dopdolu bir Ayran Festivali gerçekleşecek.

Konserlerde, 30 Ağustos Irmak ARICI, 3 Eylül Özgün, 4 Eylül Hande ÜNSAL ve 5 Eylül Rafet El ROMAN Susurluk Ayran Festivali Sahnesinde olacak.

Ayrıca bu yıl ilk kez Festival Programında çocuklara özel bir konser var. Tıngır Mıngır Müzik Grubu 5 Eylül günü Atatürk Parkında çocuklarla bir araya geliyor.

Ne oluyor?

Susurluk Atatürk Parkı çocuklar için hazırlanıyor. Animatörler, Palyaçolar, Şişme oyun parkurları ve eğlenceli yarışmalarla Ayran Festivali Çocukların Festivali oluyor.

Kitap günleri, Sergiler, Folklor Gösterileri, Söyleşiler, Şiir Dinletileri ve İmza Günleri ile Ayran Festivali Kültür Festivali oluyor.

Tüm eğlencesi ve her beğeniye hitap eden programıyla Ayran Festivali Halkın Festivali oluyor.

#cumhuriyetinyüzü diyerek 29 Ekim 2022’de başlayan ve Türkiye’de Cumhuriyetimizin 100. yaşını bir yıl boyunca etkinlikler ve anlatılarla kutlayan tek kurum olan Susurluk Belediyesi 34. Ayran Festival ile Atatürk ve Cumhuriyet yolunda bir anlayışı taçlandırıyor.

Susurluk Belediye Başkanı Nurettin GÜNEY; Ayran Festivalinin Susurluk’un göz bebeği olduğunu ve İlçemiz tanıtımı için bu festivallerin çok önemli olduğunu söyledi. Geçtiğimiz tarihlerde Susurluk Çaylak’ta düzenlenen Motosiklet Festivalinin ekonomik olarak ilçeye katkısına dikkat çeken Başkan GÜNEY, 34. Ayran Festivalinin de katkı sağlayacağını ve tüm Susurluk’un ulusal çapta tanıtımının olacağını ifade etti.

Festival boyunca Susurluk’ta yine yakın çevre il ve ilçelerden, hatta Türkiye’nin her köşesinden bolca misafirler ağırlayacağımızı söyleyen Nurettin GÜNEY, el ele vererek ‘‘Beraber çalıştık şimdi de Beraber eğleneceğiz’’ dedi.