Geri dönüşümün önemi

Hurda metallerin geri dönüştürülmesinin birçok finansal ve çevresel faydası vardır. Bunların düzenli depolama alanlarından uzaklaştırılmasına yardımcı olarak, hammaddelerin çıkarılması ve üretilmesi ihtiyacını azaltarak, sera gazı emisyonlarında önemli tasarruflara katkıda bulunur. Örneğin, çeliği geri dönüştürmek, hammaddeden çeliği yapmaktan daha az enerji kullanır. Tüm çelikler % 100 ve sonsuza kadar geri dönüştürülebilir. Geri dönüştürülmüş metallerin çevre için […]

 Geri dönüşümün önemi

04.08.2022 - 12:42

Güncelleme : 04.08.2022 - 12:42

Hurda metallerin geri dönüştürülmesinin birçok finansal ve çevresel faydası vardır. Bunların düzenli depolama alanlarından uzaklaştırılmasına yardımcı olarak, hammaddelerin çıkarılması ve üretilmesi ihtiyacını azaltarak, sera gazı emisyonlarında önemli tasarruflara katkıda bulunur. Örneğin, çeliği geri dönüştürmek, hammaddeden çeliği yapmaktan daha az enerji kullanır. Tüm çelikler % 100 ve sonsuza kadar geri dönüştürülebilir.

Geri dönüştürülmüş metallerin çevre için birçok faydası vardır. Cevherlerden yeni metaller üretmek, geri dönüştürülmüş metallerden ürünler üretmekten çok daha fazla  sera gazı emisyonu üretir. Bu emisyonlar iklim değişikliğini etkileyebilir ve  ciddi sağlık sorunlarına neden olabilecek yüksek düzeyde hava kirliliğine neden olabilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın