30 Haziran 2022 güncel altın kuru fiyatları

Altın yatırımcıların artan resesyon endişelerini fiyatlamasıyla art arda üçüncü ayını kayıpla kapatmaya hazırlanıyor. Düşüş eğilimini üst üste 4’üncü işlem gününe taşıyan altının ons fiyatı, su dakikalarda 1.816 dolardan işlem görüyor. Altının gram fiyatı, yeni güne de düşüşle başlamasının ardından 973 liradan işlem görüyor. İlgili Haber Depremzedelerin akaryakıt kuyruğu Çeyrek altın 1.603 lira, Cumhuriyet altını da […]

 30 Haziran 2022 güncel altın kuru fiyatları

30.06.2022 - 11:48

Güncelleme : 30.06.2022 - 11:48

Altın yatırımcıların artan resesyon endişelerini fiyatlamasıyla art arda üçüncü ayını kayıpla kapatmaya hazırlanıyor.

Düşüş eğilimini üst üste 4’üncü işlem gününe taşıyan altının ons fiyatı, su dakikalarda 1.816 dolardan işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, yeni güne de düşüşle başlamasının ardından 973 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.603 lira, Cumhuriyet altını da 6.596 liradan satılıyor.

Analistler, merkez bankaları yetkililerinin enflasyonla mücadeleye ilişkin net mesajları ve güçlenen resesyon endişeleri ile ons altında oynaklığın arttığını söyledi.

Piyasalardaki fiyatlamalarda temmuz toplantısında 75 baz puanlık faiz artışına kesin gözüyle bakıldığını belirten analistler, eylül toplantısında 50 baz puan faiz artırılacağına ilişkin beklentiler de güçlenmeye devam ettiğini kaydetti.

Analistler, bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) toplantı özeti, haftalık para ve banka istatistiklerinin öne çıktığını ifade ederek, yurt dışında ise Almanya ve Euro Bölgesi’nde işsizlik oranı ile ABD’de kişisel gelirler ve harcamaların yatırımcıların odağında olduğunu bildirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın