Makine ile Yeraltı Su Arama Teknikleri

Yeraltı radarı olarak geliştirilen pek çok sistem sularının tespit edilmesinde yaygın olarak kullanılıyor. Elektrik iletkenliğini ölçen cihazlar sayesinde, suya iletilen radyasyon sayesinde suyun hareketliliği, arazilerde suyun olup olmadığını anlamayı sağlıyor. Başarı odaklı çalışmaların sonucu olan veriler, sadece tahmine bağlı olmayacak kadar sistematik şekilde ilerler. İlgili Haber Depremzedelerin akaryakıt kuyruğu Jeoloji biliminin bu alan da teknolojik […]

 Makine ile Yeraltı Su Arama Teknikleri

04.05.2022 - 19:14

Güncelleme : 13.05.2022 - 19:19

Yeraltı radarı olarak geliştirilen pek çok sistem sularının tespit edilmesinde yaygın olarak kullanılıyor.

Elektrik iletkenliğini ölçen cihazlar sayesinde, suya iletilen radyasyon sayesinde suyun hareketliliği, arazilerde suyun olup olmadığını anlamayı sağlıyor.

Başarı odaklı çalışmaların sonucu olan veriler, sadece tahmine bağlı olmayacak kadar sistematik şekilde ilerler.

Jeoloji biliminin bu alan da teknolojik cihazlarla birleşmesi sonucunda gpr ile su arama gibi yeniliklerin çıkmasını sağlamıştır.

Suyun yeri tespit edilse bile yeterli derinliğin ve diğer bilgilerin ve ekipmanların eksik olması yer altı su kaynağına ulaşmanın zaman almasına neden olabilir.

%100 Doğru Sonuçlu NMR ve GPR Metot Cihazlarla Arazinizde Su Araması (Su Etüdü) Yapılması İçin Şimdi Bizimle İletişime Geçin:

Hakim Jeoloji Jeofizik ve Sondaj Tic. Ltd. Şti.

TELEFON: 0532 359 0982

Makine ile Yeraltı Su Arama Teknikleri

Yüzyıllardır insanlığın ihtiyacı olan yer altı su kaynaklarının keşfi ve tespiti için çok fazla yöntem geliştirilmiştir.

Teknoloji çağına uyumlanan makine ile su bulma teknikleri de çok sayıdaki cihazın icadına vesile olmuştur.

İşlevsellik anlamında kullanıcılarına zamandan ve emekten tasarruf ettiren yöntemler, çoğu firmanın pratik ve hızlı hizmetlerinin önemli bir parçasıdır.

Yeterince deneyim ve bilgi sahibi olmadan yer altı su aramaları, sonuca ulaşmanın garantili olmadığı yöntemlerdir.

Çok uzun seneler rastgele sondaj vurularak su tespit etme çalışmaları boşa geçen zaman niteliği taşıyor.

Oysa günümüzde geliştirilen sistem ve cihazlar sayesinde sadece 1 saatlik zemin etüdü çalışması ile pek çok veriye ulaşmak mümkün oluyor.

Ülkemizde sadece tek bir firmanın sahip olduğu Geofone C2 ve Geofone C3 cihazları nmr ile su arama kapsamında güvenilir inceleme sonuçları veriyor.

Yer Altı Suların Tespit Edilmesini Sağlayan Yöntemlerin Avantajları

Su tespit detektörleri son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile insanlığa sunulan önemli yenilikler arasında yer alıyor.

Suyun konumu ve derinliği hakkında hiç bilgi sahibi olmadan direkt sondaj çalışması yapmak geçmişte insanların sıkça yaptığı ve başarı oranı düşük olan bir yöntemdir.

Hata payı son derece düşük olan cihazlar, yer altı su kaynaklarının en çok olduğu bölgelerin tespitinde pek çok kişinin işini kolaylaştırıyor.

Sadece suyun hareketini değil, su içerisinde yer alan mineraller ve diğer maddelerinde görünür olması mümkün oluyor.Bu konudaki avantajların hepsine sahip olabileceğiniz yer altı su arama hizmetlerine https://jeofizikmuhendisi.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın